Після ознайомлення зі списком «Свободи» до Тернопільської міської ради виникає аналогія з коктейлем Молотова. Нагадаємо, що це найпростіший вибуховий пристрій, який використовується переважно терористами-початківцями або під час вуличних війн.

ZZ уже розповідав своїм читачам про першу 5-ку, з якою один з фаворитів мерської компанії йде на вибори. Це молодий радикал і голова міської організації Михайло Головко, діючий депутат Ірина Бурда, головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський та викладач ТНЕУ. Все за канонами: біля лідера – патріот, жінка, освітянин і медик. Хоч бери на обкладинку журналу.

Далі, за тими ж українськими політичними канонами, мали би бути основні жертводавці – непомітні непублічні особи, для яких головне, забезпечити своїми  фінансами виборчу кампанію. Судячи зі статусу осіб, які посіли в «Свободі» прохідні місця з 6 по 9-тє, фінанси в опозиційній партії мали би співати романси.

Загалом, в  першій двадцятці «Свободи» дивне поєднання –  4 фізичних особи- піідприємці, 2 однофамільці чи родичі Богдани Бойки, ресторатор, прес-секретар партії,  два тимчасово непрацюючих, один студент, директор фабрики, яка належить родині Заставного, працівник мерії, і особа, з прізвищем як у тестя Василя Чубака. У той же час в списку відсутні такі відомі «свободівці як Ігор Дулеба та Леонід Бицюра.

Після цього хочеш-не хочеш, але трохи повіриш про легенду про трьох кумів, яку розписали місцеві видання. Мовляв, три куми Заставний, Надал і Чубак, йдучи на вибори, «розігрують» цілий Тернопіль, а самі між собою вже давно все розділили.

Щоб не було пересудів на цю тему редакція ZZ знайомить своїх читачів зі  списком з яким «Свобода» буде штурмувати Листопадову.

1. Надал Сергій, колишній податківець, більше року готується стати мером Тернополя

2. Головко Михайло, партійний функціонер, депутат

3. Бурда Ірина, працівник міськради, її присутність у списку – побажання Олега Тягнибока

4. Чайківський Ярослав – медик

5. Турський Ігор – освітянин

6. Напора Олег – директор кондитерської фабрики «ТерА», яка входила до сфери інтересів родини Заставних

7. Шило Андрій, фізособа-підприємець

8. Бойко Богдан,  директор фірми «Сендс» (метал, автоперевезення)

9. Гладкий Михайло, власник ресторану «Братіслава»

10. Хімейчук Іван – громадська організація «Фортеця», працівник міськради

11.Шаюк Олег, фізособа-підприємець

12. Паньків Віктор – директор Тернопільської філії «Укргазбанку», яким раніше керував регіонал Олег Горбаль

13. Харкавий Віталій – тимчасово не працює

14. Швайка Володимир

15. Бойко Богдан

Наводити решту списку немає змісту. При всьому бажанні більше, ніж 15 депутатів своободівці не проведуть.