Минулого тижня лідер партії УДАР, столичний міський голова Віталій Кличко заявив, що на майбутніх місцевих виборах його сила балотуватиметься самостійно. Таким чином політик-боксер висловив слабо приховане роздратування співпрацею з блоком Порошенка.
Ще рік тому у головного УДАРника був найвищий рейтинг серед українських політиків. До трагічних подій на Майдані 18-20 лютого його кандидатура розглядалася основною на противагу Віктору Януковичу. Масові розстріли, зміна влади та війна з Росією сплутала всі карти ударникам, які в думках вже ділили посади в адміністрації Президента. Вимушена підтримка спочатку Петра Порошенка, а пізніше його блоку принесла партії Кличка невеликі дивіденди. Крісло київського очільника після демократичних змін в країні та посилення громадського контролю дає значно менші фінансові зиски. До Верховної Ради потрапили суттєво менше нардепів, ніж раніше. Зокрема, головний тернопільський кличкіст Ігор Побер балансує на межі проходження у парламент. Ідея з запрошенням до уряду іноземців ще більше відстрочує день, коли він знову отримає мандат.
Рішення вищого керівництва йти на місцеві вибори окремою колоною викликає в середовищі тернопільських ударівців легку паніку. Рейтинг партії в області балансує на рівні нуля, чиновники, працевлаштовані за квотним принципом в районні адміністрації нічим особливим себе не проявили. Скандальна відставка Наталі Михно з місцевого “білого дому” зайвий раз продемонструвала протиріччя між теребовлянською та тернопільською групами впливу в обласному осередку партії. Під час парламентських виборів в штабах Блоку Порошенка заправляла команда Степана Барни, яка усунула ударників від прийняття рішень та фінансових потоків. За інформацією “За Збручем” кличкісти, які опинилися в підвішеному стані напередодні виборів активно шукають нове “місце під сонцем”. Серед об’єктів особливого інтересу Правий сектор та “Самопоміч”. Та чи потрібні новим партіям чужі кадри не першої свіжості?