Для наповнення бюджету всі засоби добрі, особливо коли все можна і ніхто нічого не зробить, бо вибори наступні не скоро. Після прийняття Податкового кодексу і підготовки до голосування за Трудовий кдекс урян вирішив що час підігнати  до європейських стандартів і вартість пального.

“Уряд має намір ввести мито на імпорт нафтопродуктів у розмірі 120 євро за тонну

Про це виданню “Комментарии” повідомило джерело в Міністерстві палива і енергетики.

“На останньому засіданні експертно-аналітичної групи при Міністерстві обговорювалася можливість введення мита в розмірі 120 євро. У принципі, це питання вже вирішено позитивно у Кабміні”- сказало джерело.

Також він уточнив, що в Міністерстві сподіваються шляхом введення мита стимулювати модернізацію вітчизняних НПЗ.

Варто відзначити, що 50% нафтопродуктів, які продаються на українських АЗС, сьогодні завозяться з-за кордону.

Також нагадаємо, що Податковий кодекс, який минулого тижня затвердила Верховна рада, передбачає збільшення акцизів на бензини і дизпаливо.

У той же час, експерти відзначають, що будь-яке підвищення податків на 10 євро за тонну автоматично дає зростання роздрібної ціни літра бензину чи дизпалива на 10 копійок.

Однак, в контексті запровадження імпортного мита слід пам’ятати, що в Податковому кодексі також передбачено збільшення для нафтотрейдерів податкового навантаження з 1 січня 2011 року.

Так, з цього часу в країні значно підвищуються акцизи на дизпаливо та бензини. За останній групі товарів – на 50 євро за тонну.

Таким чином, можна спрогнозувати, що з введенням мита та підвищенням акцизів імпортні нафтопродукти можуть подорожчати на півтори гривні.” – повідомляє Економічна Правда