В непростих ринкових умовах працюють всі без винятку виробники товарної сільськогосподарської продукції. Але в одних результати на рівні, а інших – на рівні “плінтуса”.

СТОВ «Вільне життя» з Брикова, що в Шумському районі, може сміливо претендувати на участь у всеукраїнській номінації “Найбільш успішний горе-орендар”. Адже тут у 2010 році мали найнижчу урожайність в районі: озимої пшениці зібрано 8,8 цнт з 1 га, ячменю 7,3 цнт з 1 га. Не краще, напевно, підуть справи і наступному році, бо з 460 гектарів, які обробляє СТОВ «Вільне життя», в цьому році засіяно лише 50 га. А саме унікальне “досягнення” – це розрахунок за оренду земельних паїв. СТОВ «Вільне життя» у 2010 році орендодавцям виплачувало лише 90 – 134 кг зернових за 1 пай. І що цікаво, навіть таку мізерну плату отримали не всі – 70 селян чекають її ще й досі.
Для довідки: в Шумському районі існує кілька успішних господарств, серед яких: фермерські господарства «Добробут», «Беріжок», «Івашенюків», які у 2010 році розраховувались з пайовиками в повному обсязі: видавали людям по 5 центнерів зерна, 20 кілограмів цукру та ЗО тюків соломи, що в грошовому еквіваленті є біля 1000 грн.

Володимир Гаврилюк, “За Збручем”