Гидко, що серед 248 депутатів-українофобів, які сьогодні, 3 липня проголосували за антиукраїнський мовний закон Ківалова-Колєсніченка, є два представники Тернопільщини.

Це депутати від Партії Регіонів Орест Муц та Ярослав Сухий. Вдвічі гидко, що адвокатом прийнятого з порушень регламенту законопроектустав депутат від Партії регіонів, уродженець Тернопільщини Ярослав Сухий, який  на питання журналіста “Як це називається”, відповів: “Голосуванням”.

Відповідаючи на зауваження про те, що голосування відбулося з порушенням, регіонал сказав: “Ви мене ще будете вчити голосувати. Мене обирала Партія регіонів, а не ви”.

Навпроти прізвища іншого горе-галичанина Ореста Муца, який в першому читанні не голосував за законопроект Ківалова-Колєсніченка, в роздруківці поіменного голосування також стоїть позначка “за”. Таким чином, не пройшло і місяця після публічної заяви нардепа боротися за мову, як під диктовку Чечетова карточка Муца проголосувала за антиукраїнський закон.

Втричі гидко за представників опозиції, до яких після сьогоднішнього голосування можна додати порівняння “так званої”. Сьогодні знову більша ста здорових хлопів навіть не встигли та й не змогли  “пискнути” в той час, коли провладна коаліція та “тушки” проштовхувала мовний законопроект. Хтось затримався на обідній перерві у ресторані, хтось “кипів” у штабах над партійними списками, хтось готувався до курортного сезону, а хтось не прийшов на роботу, за яку отримує народні гроші. Та й ті одиниці, які сиділи у залі, “профукали” бліцкріг регіоналів та комуністів. Тому нагадаємо читачам список тернопільських нардепів, які вважають себе представниками опозиції, і також “профукали” цей закон. Це – Василь Деревляний (“Батьківщина”), Олег Гуменюк, Ярослав Джоджик, Руслан Князевич, Михайло Полянчич, Іван Стойко, Віктор Шемчук(усі – НУНС).

Чи мають вони моральне право знову бути у Верховній Раді – вирішувати Вам.

P.S. Мабуть, від цього безсилля колишній губернатор Стойко Тернопільщини пішов голодувати.

Іван Сірий, спеціально для “За Збручем”