Антимонопольний комітет видав дозвіл російськіїй компанії «Мегаполіс» на купівлю більш ніж 50% статутного капіталу ТОВ «Вест-Тобакко-Груп» (ВТГ) і «Поділля-Тютюн».«Ми розглядали й інші компанії. ВТГ і «Поділля-Тютюн» були обрані, тому що виявилися найбільш близькими нам за форматом, ідеології і використовуваним технологіям», – пояснив перший віце-президент групи компаній «Меркурі » (частиною якої є «Мегаполіс») Сергій Кацієв.

Повідомити суму угод, які завершаться найближчим часом, Каціев відмовився. Але, на думку експертів купівля двох компаній без врахування їх боргів обійшлася «Мегаполіс» приблизно в 0,5 млрд. грн. Аналогічних угод на тютюновому ринку України досі не було.

«Мегаполіс» є найбільшим в Росії дистриб´ютором тютюнових виробів. На його частку припадає близько 70% продажів у країні. На відміну від Росії, в України немає дистриб´юторів тютюнових виробів національного масштабу – ВТГ і «Поділля-Тютюн» є найбільшими операторами в Західній Україні. На думку експертів, «Мегаполіс» може не обмежитися придбанням тільки двох дистриб´юторів і докладе всіх зусиль, щоб завоювати позицію лідера.

ВТГ і «Поділля-Тютюн» займаються дистрибуцією сигарет Philip Morris (PM), Imperial Tobacco (IT), JTI, British American Tobacco (BAT) у Західній України. Дохід ВТГ за дев´ять місяців 2010 року – 1,49 млрд грн, чистий прибуток – 7,34 млн грн. Власники компанії – підприємці Павло Двуліт і Сергій Лавренюк. Дохід «Поділля-Тютюн» у 2009 році 1,42 млрд грн, чистий прибуток – 4,37 млн грн. Співвласником кампанії за даними тижневика “Коментарі” був Андрій Ярема.