Документальні фільми про права дитини зможуть незабаром переглянути мешканці Тернополя. 21 жовтня у місті розпочнеться 7-й сезон Мандрівного фестивалю документального кіно «Docudays UA», повідомляє ІнТБ

Такий захід проводиться в обласному центрі вдруге. Цьогоріч до його програми увійшли фільми-переможці 7-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA», а також фільми-призери найвідоміших кінофестивалів документального кіно.

Голова «Адаптаційного чоловічого центру» Володимир Ханас розповідає, що новинкою цього сезону є ретроспективи майстрів світової документалістики Сергія Буковського з України та Яцека Блавута з Польщі.
Щороку до програми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA» надходить багато фільмів, присвячених актуальним питанням прав дитини. Саме на цій проблемі цьогоріч і сфокусувався фестиваль, зізнається Володимир Ханас.

Чимало фільмів були відзначені найпрестижнішими нагородами на міжнародних кінофестивалях багатьох країн світу. Організатори сформували спеціальну програму для різних вікових груп, аби привернути увагу громадськості до порушень прав дитини в країні. Ініціатива кінофестивалю «Docudays UA» здійснюється у співпраці з представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Найкращі документальні фільми з України, країн Європи та Азії на тему прав людини у рамках Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини зможуть переглянути мешканці сотні міст і містечок у 22-х регіонах України. Захід триватиме майже місяць – з 21 жовтня по 19 листопада. В Тернополі переглянути фільми можна буде у кінотеатрі імені Олександра Довженка, у деяких загальноосвітніх школах, бібліотеках та в арт-барі “Коза”.