Тернополяни приєдналися до “Європейського майдану”. З полудня на головній площі міста перебувають небайдужі громадяни, які переконані, що Україна повинна увійти до складу Європейського Cоюзу.

Європейський майдан, майданУсім, хто приходить на Театральний майдан роздають інформаційні листівки, стрічки та прапорці із символом Євросоюзу. Будь-хто із тернополян також може вільно висловити свою думку щодо подій, які зараз відбуваються. Заплановано, що акція триватиме протягом дня.

– Ця акція була спланована в середу і була оголошена в четвер зранку перед подіями, які відбулися під час засідання Кабміну, – розповів Степан Барна, депутат обласної ради, один з організаторів акції. – Була ідея, що кілька депутатів обласної, міської влади, громадськість, незалежно від посад і статусів, проведуть інформаційно-просвітницьку кампанію в рамках «Україна ЄС. Я вибираю Європейський Союз». Але те що відбулося вчора, привнесло відповідні політичні корективи. Постанова Кабінету міністрів є протизаконною, тому що суперечить позиції ВРУ. Відповідно, наша позиція в цьому випадку така: незалежно від того, що заявляє Азаров, які приймає рішення Кабінет Міністрів, Україна є, була, і буде європейською країною. Не Верховна Рада і не Янукович це вирішує – це вирішує український народ. Якщо у Києві буде 100-200 тисяч людей, то Європейський майдан переконає будь-кого, і Януковича тим більше.

На місцевому майдані в обідню пору було не дуже багато людей – близько двох сотень. Прийшли сюди представники різних політичних партій і середовищ, учасники соціальних мереж, студенти. Усі виступаючі закликали присутніх поширити інформацію про те, що відбувається в місті, і що масова акція буде в Києві 24 листопада о 12.00. Уже зараз, як повідомив Степан Барна, збираються групи бажаючих виїхати до Києва, по одному-два автобуси від кожної партії.

Ольга Трач

Фото Kurt Lee

Європейський майдан, майдан, БарнаЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майданЄвропейський майдан, майдан