Аналізуючи рейтинги учасників нинішнього виборчого процесу, помітно, що найбільш «чисто» провести агітацію зумів Блок Петра Порошенка «Солідарність». На думку експертів, зробивши ставку на поширення тільки правдивої інформації, яка до того ж, була зрозумілою мешканцям області, президентський блок впевнено зайняв першість у рейтингу політичних сил на Тернопільщині. В останній тиждень перед голосуванням віддати свій голос за Блок Петра Порошенка «Солідарність» готові більше третини виборців.

А використання технологій «чорного піару» зіграло злий жарт з партіями «Свобода» та «Самопоміч». Ці політсили не лише змагалися між собою, хто більше обіллє брудом опонента, а й намагались очорнити інших учасників перегонів. У результаті обидві сили суттєво втратили свою початкову прихильність в очах виборців.

Це ж зумовило перехід симпатій громадян і щодо кандидатів на міського голову Тернополя. Відтак напередодні виборів найбільше зріс рейтинг Ігоря Вонса – висуванця Блоку Петра Порошенка. Як наголошують політологи, передвиборча агітація цього кандидата вирізнялася своєю планомірністю, чистотою і відповідністю очікуванням електорату. Позитивно вплинула і велика кількість особистих зустрічей, які провів Ігор Вонс із тернополянами у трудових колективах, під час особистих прийомів у Центрі Антикорупції та безпосередньо у мікрорайонах міста. Додатковою перевагою стало й те, що кандидатура Ігоря Вонса на посаду міського голови була одноголосно підтримана усіма політичними силами, які на цих виборах увійшли в Блок Петра Порошенка «Солідарність». Окрім того, Ігор Вонс отримав ще й підтримку Конгресу Українських націоналістів, Самооборони Майдану Тернопільщини, Автомайдану і волонтерів АТО.

У свою чергу, суттєво втратив свої позиції нардеп-мільйонер Тарас Пастух, який, на відміну від минулорічних виборів, уже не може додати собі бонусів за рахунок АТО. Більш критично стали оцінювати мешканці міста й так звані здобутки нинішнього мера. Ейфорія від нової бруківки, фонтанів і тролейбусів поступається здоровому глузду – адже новий і чесний голова міста здатен зробити набагато більше.

В результаті, в останні дні передвиборчих перегонів політичні симпатії тернополян наступні: