25 грудня 2010 року у Києві розпочався 23 З’їзд Всеукраїнського об’єднання “Свобода” – партії, яка внаслідок місцевих виборів стала  партією влади на теренах Галичини.

Як зазначив голова Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Тягнибок, з’їзд відбуватиметься у два етапи та не буде закритий 25 грудня.

Голова Тернопільського обласного осередку партії Олег Сиротюк повернувся, до того, що Тернопілля мала свою специфіку виборів, оскільки обласну раду було обрано ще 2009 р.

“31 жовтня Тернопільська “Свобода” провела до рад області 350 депутатів. Наразі в обласній раді працює 35 свободівців. Іще 15 перейшли до інших рад. Обласна виборча комісія, керована представником КПУ, чинить прямі перешкоди для доукомплектування нашої фракції.

Водночас 2 міські голови на Тернопільщині – свободівці. Ідеться про Тернопіль і Теребовлю. Секретарями міських рад там так само є представники “Свободи”. Маємо 4 посади заступників у районних радах. 40% депутатів від “Свободи” обрано в мажоритарних округах, решта – за партійними списками”.

Олег Сиротюк зазначає, що навіть у 4 районних радах, де править Партія регіонів та у 2, де сформовано місцеві коаліції ПРиБЮТ, свободівці примушують депутатів захищати права громади, зокрема – в питаннях протидії Податковому кодексу Азарова-Тігіпка. У Збаражі депутати від ВО “Свобода” домоглися недовіри місцевому міському голові-регіоналу.