Невідома істота передушила у вихідні домашню птицю і поламала клітки на господарках у жителів Великій Березовиці.

Із чуток про можливу причетність “чупакабри” люди сміються. Однак, яка тварина з відомих могла наробити стільки шкоди, уявити не можуть. Фахівці, у свою чергу, кажуть, що це – лише голодний пес.

Люди не вимикають світла

– Чоловік прокинувся та вийшов на вулицю, – пригадує жителька селища Інна (прізвище редакції відоме, але жінка просила його не вказувати – прим. ред.). – Помітив, що двері до сараю, де тримаємо курей, наче відчинені. Здивувався, бо ми ніколи не залишаємо їх так.

Пізніше чоловік побачив кількох задушених курей: одних – на подвір’ї, інших – на городі. Причому деякі з них мали рани. Сліди із кров’ю ввели до обійстя сусіда.

– Виявилося, що у сусіда загинуло 28 курей, – додає Інна. – Але він навіть говорити про це не хотів. Як-не-як – пропала людська праця.

За словами пані Інни, тієї ночі навіть півні в господарці не кукурікали, а домашній собака взагалі втік з подвір’я.

– Якби сама того не бачила, нізащо не повірила б, що таке може бути, – додає жінка. – Жодна тварина не могла б відчинити клітки, розірвати сітку. Якби це були бездомні собаки, то, думаю, вони з’їли б тих курей. А їх лише передушили!

Коли додому повернувся пес, то він лише понюхав кинуту йому птицю і втік. Натомість сліди, які помітили жителі селища біля своїх садиб, не схожі на сліди жодної зі знаних тварин.

– У Березовиці вже були такі випадки, але люди говорять про це неохоче, – продовжує жінка. – Після останнього випадку багато наших сусідів ще міцніше почали зачиняти двері у сараї. Не вимикають світла на ганку. Переживаємо і ми: а що, якщо воно повернеться? Знову наробить шкоди?

Пес сприймає це як гру

Нічого дивного у поведінці “невідомого” звіра не бачать у товаристві мисливців та рибалок. Наймовірніше, кажуть фахівці, та “чупакабра” – лише собака.

– Байка про “чупакабру” живе вже багато років, – каже голова Тернопільської районної організації товариства мисливців та рибалок В’ячеслав Веселяк. – Але хтось її бачив? Попри те, що тваринний світ – багатий, нічого невідомого на території Тернопільського району нині не вводиться.

Наробити шкоди, за словами пана Веселяка, могли тхір, куниця чи безприв’язний собака. І не обов’язково він має бути безпритульним.

– Люди часто грішать тим, що не годують своїх собак належно або дають їм їсти надто рідко, – додає він. – Тож, маючи можливість поживитися, пес уночі господарює. Більшість дворняжок, яких тримають люди, або ж безпритульні пси можуть навіть бути нащадками бульмастифів. Тепер є дуже багато усіляких “покручів”.

Міцність стискання щелеп такого пса, як каже пан Веселяк, може бути і до кількох тонн. Тож такому собаці розірвати чи розгризти клітку – не проблема.

– Але з’їсти стільки він не може, – додає він. – Відтак пес забере щось одне з клітки, а решту подушить. Або, наприклад, коли кролі чи птиця почнуть утікати, спіймає, подушить, поскладає у рядочок, бо сприймає це як гру.

Джерело: “20 хвилин