парад незалежні націоналісти марш Тернопіль Бандерштат Бандера«Бандера прийде – порядок наведе!», «Раса, нація, соціалізм!», «Капіталізм – рабство, соціалізм – свобода!». Під такими гаслами кілька сотень молодиків у чорному, котрі називали себе автономними націоналістами, провели в Тернополі марш чи то першотравневий «парад», від якого тхнуло провокацією.

.

Ще кілька тижнів тому так званий марш автономних націоналістів проти глобалізму та капіталізму розпіарили в Інтернеті. Як повідомлялося, вперше в Західній Україні «націоналісти» планують відзначати 1 травня – день солідарності і боротьби за визволення працюючих мас з найманого рабства.

«Націоналісти» збиралися на майдані Д.Галицького. Очевидно, трохи підвела організація, бо початок акції затримався десь на годину.

Як було помітно, далеко не всі автономні націоналісти були місцевими. Багато з них розмовляли російською або ж суржиком, що притаманний мешканцям областей по той бік Збруча.

Після того, як молоді люди вислухали настанови від міліціонерів (нічого не ламати, не палити, нікого не бити), їм ще раз нагадали, що потрібно робити «організатори».

– Усі вишикувались в колону по четверо! – скомандував «головний» у гучномовець. – Ті, хто тримає червоно-чорні прапори, стають тут, хто без прапорів – ззаду. Повторюємо гасла: «Капіталізм – рабство, соціалізм – свобода!»…

Викрикуючи гасла у рупор, «головний» рушив уперед, колона – за ним. По обидва боки – міліція і «люди в цивільному».

Перед колоною зупинявся транспорт, а тернополяни ошелешено зглядалися на дійство.

Дорогою стався цікавий казус. Серед щирих українських патріотів виокремилася групка неголених молодиків, котрі почали скандувати, замість завчених поукраїнських гасел, кричалки, більш притаманні особам певної національності: «Кавказ єдін – ми побєдім!» та «Єб…ть Кавказ, єб…ть!». Проте «головний» швидко зреагував на самодіяльність і припинив «разброд і шатаніє».

«Націоналісти» пройшли проспектом Бандери до центру і біля Кооперативного технікуму звернули на вулицю Сліпого, а звідти – до пам’ятника Франку. Тут влаштували мітинг з полум’яними виступами. Говорили про бідний народ, погану владу. Як водиться, згадували про козаків та вояків УПА.

Після марш-кидка майже через увесь Тернопіль запал молодиків трохи охолов.

– Ну что, может уже пойдьом іскупаємса в озьере, – питав якись нетерплячий молодий «тернополянин» такого ж колегу-патріота.

– Та нє йещьо, не закончілось же, – стримував той побратима від фальстарту.

Тим часом до хлопчаків підійшов «заводіла» з гучномовцем.

– Ти скажеш кілька слів, як я пояснював. Я скажу, що ти – з Донецька, – пояснив він українською.

«Спікер» покірно рушив на середину майдану, і спробував продекламувати якусь фразу про права людей, погану владу і щось типу «схід і захід разом». Щоправда, вийшло це у нього доволі кепсько. Його революційний спітч більше нагадував віршик на новорічному ранку дошкільняти, котре забуло слова і прислуховувалося до підказок виховательки. Ще гірше виступив хлопчина, котрого представили як «тернополянина». Він, схоже, взагалі не розумів, що для нього написали на папірці.

Першотравнева демонстрація мала нібито стати свідченням боротьби за суспільну власність, пряме народовладдя та антиглобалізм. На ділі ж більше схоже на те, що цей шабаш організували, аби дискредитувати націоналістів та націоналізм і показати «західняків» у всій красі. Мабуть, не випадково акцію влаштували саме в Тернополі-Бандерштаті. Відповідали цій меті й гасла: «Хто ми? Українці! Чого ми хочем? Владу!», «Слава Україні! Героям слава!». І, щоб не казали, що тернополяни не мають до цього ані найменшого стосунку: «Кому належить Україна? Українцям! Кому належить Тернопіль? Патріотам!».

Тепер мешканці сходу та півдня України, а також росіяни побачать: так от які вони, бандерівці-патріоти! Ось їхнє справжнє обличчя: чорні маски, заціплені зуби і стиснуті кулаки!… Над тим, як поєднуються соціалізм та Бандера, багато пересічних мешканців Донеччини та Луганщини, мабуть, не особливо замислюватимуться.

Адріана Макар