Нагадаємо, шість споруд Почаївської лаври загальною площею понад 7 тисяч квадратних метрів замість державного заповідника опинилися в користуванні УПЦ МП. Зі складу Кременецько-Почаївського заповідника ці споруди були вилучені ще 2003 року за часів прем’єрства Віктора Януковича.

У 2018-му році державний реєстратор виконав тодішнє рішення Януковича і передав у користування УПЦ до 2052 року шість об’єктів Почаївської лаври, – відповідну інформацію оприлюднив депутат Почаївської міської ради Тарас Паляниця. Відтак за фактом нелегальної реєстрації поліція Тернопільської області порушила кримінальне провадження. Наразі триває досудове розслідування.

«До кінця тижня Міністерство юстиції України може скасувати перереєстрацію споруд Почаївської Лаври на користь Української Православної Церкви (Московського патріархату). В іншому випадку це можна буде зробити лише через суд, що є складніше. Звертаємося до Уряду, народних депутатів та всіх відповідальних державних структур: не допустити перереєстрацію Почаївської Лаври на користь філії російської православної церкви», – наголошує представник Всеукраїнської мережі «Вільні люди» Іван Ковалик.

Як повідомили у прокуратурі Тернопільської області, представник міністерства культури України, права та інтереси якого порушено, оскаржує дії державного реєстратора та вимагає  скасувати рішення про державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври та притягнути реєстратора до відповідальності.

Софія Романська