Через неналежно оформлені бюлетені та помилку в підрахунках, якої допустилися працівники дільничної комісії села Настасів значна частина бюлетенів з підтримкою різних політичних сил визнано недійсними.

У зв’язку з тим, що протоколи, які привезли представники ДВК з села Настасів були з виправленнями та з перекресленими цифрами, рішенням територіальної виборчої комісії Тернопільського району було одноголосно вирішено – перерахувати всі бюлетені.

В результаті перерахунку було визнано недійсними (відсутні прізвище члена дільничної комісії, номеру дільниці та округу) 121 бюлетенів, з яких 94 за ТРО Партію регіонів.

Наразі районна ТВК складає протоколи у відповідності до чинного законодавства.

До того ж варто зазначити, що під час підрахунку голосів члени Тернопільської районної ТВК, спостерігачі та журналіст зауважили, що лише у бюлетенях з підтримкою партії влади навпроти Тернопільської районної організації Партії регіонів фігурували нетипові позначки у вигляді букви – «Т», рисочки з нахилом – «/», «\», букви – «Л», букви – «О», жирної крапки чи горизонтально затушковані квадратики для позначок. Та, на жаль, Законом не передбачено визнати такі бюлетені недійсними.

Не секрет, що такі символи, під час підрахунку голосів, для представників Партії регіонів на дільниці були підтвердженням, скільки і кому повернути за проданий голос.

Варто зазначити й те, що деякі символи, які фігурували у бюлетенях з села Настасів співпадають з символами, які в спец-запрошеннях на вибори розповсюджували представники партії влади в Гусятинському та всіх інших районах області. Зокрема, у таких запрошеннях пропонувалося ставити навпроти Партії регіонів букви – «Т», рисочки з нахилом – «\», букви – «Л», горизонтально затушковані квадратики для позначок.

Вочевидь, що перевірена, під час Президентських виборів схема підкупу спрацювала ще ефективніше. За неофіційною інформацією, голос виборця на місцеві вибори вартував від 20 до 250 гривень, в порівнянням з виборами Президента люди продали свої голоси, волевиявлення та гідність ще дешевше, пише сайт ВО “Батьківщина”