КП «Тернопільводоканал» попереджав своїх споживачів про те, що в липні у Верховній Раді було зареєстровано законопроект про скасування мораторію на нарахування пені за несвоєчасну сплату за житлово-комунальні послуги.


Зараз тривають переговори між Україною та МВФ про видання чергового траншу кредиту. Однією з умов МВФ є зняття мораторію на нарахування пені за несвоєчасні розрахунки за надані житлово-комунальні послуги. Нарахування пені планується відновити з 1 січня 2011 року. Для цього ВРУ повинна в грудні розглянути дане питання та прийняти відповідне рішення.

—  Це не єдиний засіб впливу на боржників, який, згідно з нині діючим законодавством, комунальні підприємства можуть застосовувати до злісних неплатників, — зауважує директор КП «Тернопільводоканал» Володимир Кузьма. — У серпні були внесені зміни до Закону України про судоустрій. Ряд змін стосувався спрощення порядку примусового стягнення боргу з боржників шляхом звернення до суду. Якщо раніше для того, аби стягнути борг, такі підприємства, як наше, повинні були підготувати позовну заяву, отримуючи цілу купу різних документів, дозволів тощо, судовий процес міг тривати місяцями, здійснювався за загальними правилами судочинства, був досить формалізованим та обтяженим, то зараз процедура спростилася. Підприємству достатньо підготувати заяву на видачу судового наказу про стягнення боргу. Ця заява розглядається у досить короткий термін за спрощеним порядком. Не потрібно при цьому долучати письмового договору, ряду довідок. Не треба навіть викликати самого боржника. В кінцевому результаті підприємство отримує документ, на підставі якого виконавча служба у примусовому порядку стягує борги. Тобто, з одного боку, спростився порядок, що дає можливість підприємствам інтенсивніше працювати зі злісними неплатниками, а з іншого – коли подається така заява на видачу судового наказу, то, крім суми основного боргу, враховуються також певні штрафні санкції. Зокрема, це три відсотки річних та інфляційні нарахування. У багатьох випадках це досить значна сума.

Загалом, за словами В. Кузьми, такі зміни не вплинуть на більшу частину абонентів, оскільки вони є справними платниками і забезпечують щомісячну оплату за отримані послуги водопостачання та водовідведення.

Зоряна Герасимів Номер Один