На сайті обласної державної адміністрації розміщене розпорядження про звільнення Богдана Хаварівського з посади заступника начальника Держархіву в Тернопільській області у зв’язку з виходом на пенсію.

Нагадаємо, що пан Богдан довгий час (з 1992 по 2010 рік) очолював архівну установу на Тернопільщині, а раніше – обласне управління освіти.  Крім того, Хаварівський активно займався культурно-просвітницькою та громадською роботою, відродженням пам’яті про багатьох відомих наших земляків. Він є автором та ініціатором проведення багатьох історичних та краєзнавчих досліджень.

Однак після обрання  Януковича Хаварівського, який досяг пенсійного віку,   попросили “посунутися” на посаду заступника. Директором архіву нова влада призначила   ставленника Володимира Семиноженка  – Юрія Гумена, який обіцяв вибити кошти для добудови нового приміщенні архіву на масиві “Дружба”. Ветерану архівного руху не допомогли численні хвалебні оди на адресу регіонала Ореста Муца, які він озвучував в місцевих ЗМІ.

Не виключено також, що старому рухівцю було некомфортно працювати під началом особи, яка мала завдання втілювати антиукраїнську гуманітарну політику нової влади. Про деякі рецидиви цього явища у роботі архіву “За збручем” свого часу розповідав.

Разом з тим гучні обіцянки влади добудувати приміщення архіву так і залишилися обіцянками. Віз і нині там.

Андрій Мальований, “За Збручем”