Жителі Тернопілля почали масово оформляти візи для виїзду у Польщу. Про це свідчать черги біля відділень  «КредоБанку» та «ІдеяБанку» у Тернополі.

Банки розпочинають роботу о дев’ятій ранку та люди займають чергу за годину-дві до відкриття, а то й раніше.  Усе для того, щоб оплатити послугу за подання документів на відкриття польської візи у консульстві.

– У черзі доводиться стояти вже не вперше, – розповідають жінки, що очікують біля «КредоБанку» на вулиці Замковій, 7. – Візу видають на рік, на півроку, як кому, закінчилися і треба знову подавати документи. Зараз так багато народу тому, що розпочинається сезон збору ягід, хтось їде полуницю збирати, хтось малину, хтось буде працювати на заводах чи гуртовнях, хто куди. Черги не тільки зараз, нам і взимку доводилося вистоювати у них.

Наплив людей біля банків переважно зранку, в обідню пору черг уже немає. Пояснюється це тим, що оплатити за подання документів на візу можна тільки у Тернополі, і люди з районів приїжджають зранечку, щоб все встигнути і повернутися додому.

– Кількість бажаючих оплатити місце у черзі в польському посольстві на подання документів для оформлення візи зросла тільки зараз, – пояснила працівниця «КредоБанку», що на вулиці Богдана Хмельницького. – Думаю, це пов’язано із початком сезонних робіт. У нашому відділенні послугу оплачують приблизно 200 людей в день. Коштує вона 15 євро – це приблизно 450 гривень, зробити це можна тільки особисто, не через інтернет. Окрім коштів треба пред’явити паспорт і номер телефону, і ми видаємо квитанцію про оплату. Після цього платнику телефонують з візового центру і призначають дату коли необхідно підійти, щоб подати документи.

Черги біля банків з’являються взимку після новорічно-різдвяних свят та навесні – після великодніх свят. Саме у цей період найбільше жителів області оформляє польські візи, щоб мати можливість поїхати на роботу до сусідньої держави.  

Ольга Трач

Фото автора