У ніч на 30 листопада протестуючих проти рішення по ЄС силою розігнали бійці спецпідрозділу “Беркут”.

Євромайдан, розгін, Беркут“Майдан по-звірячому зачистили. Десятки поранених. Десятки затриманих. Такого Україна ще не бачила”, – заявив депутат Андрій Шевченко в соцмережах.

Як розповіли учасники мітингу виданню Інтерфакс-Україна, правоохоронці при розгоні Евромайдану активно використовували палиці і звукошумові гранати. За розповідями мітингувальників, 35 учасників були затримані і перебувають у Шевченківському відділку міліції.

Навколо Майдану Незалежності в різних місцях досі стоять автобуси з бійцями спецпідрозділів.

За повідомленням ЛігаБізнесІнформ, о 04:15, на Майдані Євромайдан, розгін, Беркутзалишалися близько 1 тисячи осіб. Очевидці повідомили, що молодих людей, у тому числі жінок, які залишилися на ніч, били кийками, тягнули по землі, били ногами. На місці видно кров.

Як повідомив один з активістів Євромайдану Зорян Шкіряк, “жорстока зачистка Майдану відбулася о 4.10.  Понад 2 000 озброєних спецназівців проти кількох сотень мирних демонстрантів. Били всіх без виключення. Кийками, ногами, шумові гранати, травили газом. Зв’язок лежав понад годину… Вони навіть після зачистки розганяли людей, що збиралися більше трьох.

За даними 5 каналу, на початку шостої ранку на територію майдану біля стели Незалежності заїхав КаМаз, комунальники почали прибирання території після бійки та розтрощеня усього реквізиту, Євромайдан, розгін, Беркутякий використовувався на майдані під час мітингів

Увесь периметр площі оціплено Беркутом у кількості кількох сотень, виставлено огорожі та щити. Обабіч на вул.Інститутській стоять кілька автобусів спецпризначенців, міліція та “швидка”.

Інший ативіст Євромайдану Євген повідомив на своїй сторінці  у Facebook: “Наразі патрулі “Беркуту” та автобуси з міліцією патрулюють нічний центр. Шукають тих, хто утік чи уцілів. Добивають і пакують в автозаки. Коли штурмували, лупили нещадно. Дівчат, жінок. Усіх”.

За даним очевидців, під час зачистки Майдану Беркут бив усіх без розбору, навіть перехожих та тих,  хто сидів на лавках на вул. Євромайдан, розгін, БеркутХрещатик.

Як повідомляє кореспондент “Української правди” з Майдану, станом на 5 ранку “Беркут” щільним кільцем зайняв майдан Незалежності.

За даними очевидців, до лікарні відвезли від 20 до 30 постраждалих, зараз на Майдані чергує одна машина “Швидкої допомоги”, площу прибирають, їздять поливальні машини.

Керують процесом люди в цивільному з протилежного боку площі.

Джерело: Українська правда

[youtube1]UkAHmtZtaA4[/youtube1]

[youtube1]ffLmn3h_C6A[/youtube1]

[youtube1]hsfftePdDO4[/youtube1]

[youtube1]JoTvgD_mgJU[/youtube1]

[youtube1]awWox8zpsw0[/youtube1]