Під час міської конференції партії «Батьківщина»  делегати розглянули ряд питань, серед яких підтримка кандидатів в депутати за пропорційною та мажоритарною системами, а також кандидата на посаду Тернопільського міського голови.

Партійці висловили про свою підтримку усіх кандидатів в депутати, що були висунуті від Тернопільської міської організації партії «Народна Самооборона» як в одномандатних мажоритарних округах, так і в багатомандатному виборчому окрузі. Також конференція вирішила підтримати декількох кандидатів в депутати, які балотуються в одномандатних мажоритарних округах від інших партій демократичного спрямування. Таким чином тернопільські БЮТівці остаточно визнали свою поразку групі Кирика. Чи означає це, що Деревляний з компанією навіть, для пристойності, не подадуть до суду?

Невисування власного кандидата на мера боляче б’є по іміджу потужної опозиційної сили. Схоже, Деревляному перепало за це від лідерки на горіхи. Тому на конференції вирішили сприяти на виборах Михайлові Ратушняку. Очікуваний, прогнозований і єдино-можливий варіант. Цікаво, що балотування від БЮТу саме Ратушняка планувалося ще кілька років тому, але тоді сторони з невідомих причин не домовилися.