Працівники обласної комунальної аптеки №78, що у центрі Тернополя, вишли з пікетом під стіни обласної ради 30 липня. Уже два тижні в закладі триває конфлікт між колективом та заступником голови обласної ради Сергієм Тарашевським.

Розпорядженням голови Тернопільської обласної ради за підписом першого заступника Сергія Тарашевського від 15.07.2015 року №133 увільнено провізора-завідуючу комунального підприємства Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека №78» Марію Чехович від виконання обов’язків на посаді директора аптеки. Іншим пунктом того ж розпорядження виконуючою обов’язки призначено Ольгу Жеруху, яка лише у 2015 році заочно здобула вищу освіту. Колектив аптеки виступає проти призначення молодого спеціаліста і на пікет вони вийшли для того, щоб в обласній раді дослухалися до їхньої думки, і не призначали людину, яка немає відповідного управлінського досвіду на посаду керівника. Вони вважають, що обласна аптека завдяки новому керівникові може бути доведена до банкрутства.

Юрист Тетяна Панішко, директор Західної медико-правничої агенції, пояснила, що призначивши на посаду виконуючої обов’язки керівника аптеки Сергій Тарашевський порушив різні вимоги законодавства, призначення відбулося за три дні без попереднього конкурсу та без затвердження кандидатури на сесії обласної ради.

– Ми зверталися усюди, я особисто зареєструвала свою заяву на гарячій урядовій лінії, телефонувала туди вже разів 50, – каже Тетяна Панішко. – Вони «спустили» мою заяву у Міністерство внутрішніх справ. На даний час її розглядає дільничний міського управління внутрішніх справ. Дільничні займаються здебільшого побутовими спорами, а тут корупційні діяння, одноособові дії посадовця, знищення економічно вигідного, прибуткового підприємства і ним займається дільничний. Це просто сміх.

Перший заступник голови обласної ради до пікетувальників не вийшов. Щоб отримати пояснення, журналісти піднялися до нього в кабінет.

– Якщо щось незаконно, то дайте документ, де написано, що це незаконно, – зазначив Сергій Тарашевський.  – Ми всі працюємо у правовому полі, і якщо є щось незаконне, то питання вирішується в суді. Наскільки мені відомо зараз немає судового спору, тому що немає позивача, оскільки в даній аптеці не зачіпається право ні однієї людини. Була вільна вакансія – вона заповнена. Можливо швидким темпом, але змушений був так реагувати ,тому що Марія Чехович покинула даний об’єкт і виїхала за кордон, тобто об’єкт був без керівника. Марію Чехович не звільнили, а увільнили. Вона пропрацювала півроку, і за цей час не виконала рішення обласної ради, тобто не подала зміни до статуту, де говориться про контрактну форму роботи, на подала економічно-перспективного плану роботи підприємства, і покинула об’єкт, виїхавши закордон. Це три причини для увільнення. Якби вона нормально працювала, ми б її сьогодні затверджували на сесії, як керівника. Після того, як новий керівник прийшла в колектив, було прохання колективу дочекатися Марію Чехович. Коли Марія Чехович повернулася, то почала блокувати роботу комунальної установи, і не дає працювати новому керівнику.

Сергій Тарашевський також розповів, що на наступному тижні планує завершити перемовини з колективом, і зараз якраз шукає шляхи вирівнювання ситуації в колективі. Тим часом в самій аптеці виникли фінансові проблеми, оскільки призначений новий керівник, тож старий не має права підпису. Через це заклад не може оплачувати рахунки та закуповувати медпрепарати.

Ольга Трач

Фото автора