Приблизно 40% тернопільських школярів є залежними від алкоголю. Такі висновки під час прес-конференції у приміщенні Тернопільського благодійного фонду “Карітас” зробив голова  митрополичої підкомісії УГКЦ “За тверезість життя” отець-доктор Андрій Логін за результатами поведеного дослідження.

Анкетуванням було охоплено  546 учнів навчальних закладів Тернополя та Тернопільського району. У результаті виявилось, що 33% школярів вперше спробували алкоголь у сім’ї, 50% опитаних зазначили, що вперше спробували алкоголь у віці 12-17 років для покращення настрою, щоби “бути, як усі” та забути про проблеми, понад 75% вперше вживали алкоголь у вигляді пива, вина та шампанського.

– Така статистика змушує ствердити, що приблизно 40% школярів є залежними від алкоголю, – каже отець Андрій.

Він наголосив, що у юному віці алкоголізм розвивається швидше, ніж у дорослому.

Найгірше те, що молодь вже не може уявити відпочинку та дозвілля без алкоголю, а суспільство поглинуте алкогольною ментальність та позитивним ставленням до його вживання, – каже отець Андрій.

Окремо підкомісією було ініційовано створення Книг тверезості у 12 парафіях Тернопільсько-Зборівської єпархії, де вірні присягають не вживати алкоголь на означений термін. За 2 дні існування такої книги у Катедральному соборі Тернополя присягу склали понад 200 осіб.

Наступним етапом діяльності підкомісії є праця із залежними та співзалежними дітьми. Приблизно 60 дітей Тернополя отримають духовну та психологічну допомогу, а також молодь дитячого будинку у с. Петрики та Бережанської виховної колонії для неповнолітніх дітей, що вчинили злочин.