На Тернопільщині – до трьох тисяч незрячих осіб. Вони потребують художньої та навчальної літератури. А книжок з шрифтом Брайля в області дуже мало, і коштує така література дуже дорого. Створити аудіокнижку – значно дешевше.

Серед незрячих є школярі та студенти, їм особливо потрібні книжки. Аудіолітература наразі особливо затребувана серед незрячих. Таким способом планують вирішити проблеми освіти серед незрячих осіб.

«Плануємо створити Дейзі-бібліотеку. Це бібліотека в електронному форматі, яка пристосована до організації навчального процесу дітей незрячих або зі слабким зором. В Україні зараз особлива увага до таких питань, оскільки проблема постала, як ніколи гостро. Тому шукаємо волонтерів, які могли б начитувати книги. Робити це можна кожному вдома, хто має компютер, мікрофон і хорошу дикцію. Запрошуємо також до співпраці шкільну бібліотеку і вчителів. Хочемо, щоб фізику начитував фізик, математику – математик. Хочемо, щоб начитали книги фахово», – розповідає Оксана Гавенко головний бібліотекар обласної наукової бібліотеки.

Охочих допомогти у створенні аудіокниг просять звертатися до обласної наукової бібліотеки.