Кількість офіційно працюючих осіб на Тернопільщині знизилася, – розповідають в обласному центрі зайнятості. Наразі працевлаштовано 173 тисячі жителів області, минулого року цифра була удвічі більшою. Чимало людей надає перевагу нелегальній зайнятості.

Зарплата в конвертахТернополянка Галина вже півроку шукає роботу. Жінка за спеціальністю – бухгалтер. Вона відмовляється від вакансій, де пропонують мінімальну зарплату.

«Я не можу ходити на роботу і отримувати півтори тисячі гривень, бо доведеться половину грошей витратити на проїзд і на інші витрати. І крім того, пільг не буду отримувати. Тому на цьому етапі мені більш вигідно працювати нелегально, так більше платять. Звісно, хочеться, щоб все було офіційно, але зараз в мене немає хороших пропозицій», – каже пані Галина.

Таких випадків на Тернопільщині дуже багато, – підтверджують в обласному центрі зайнятості.

«В нашій області, на жаль, дуже низький рівень зарплат. Багато роботодавців пропонує мінімальну зарплату, переважно такі вакансії в нас зареєстровані. Люди відмовляються від таких пропозицій. Тому зараз спостерігається певна пасивність у працевлаштуванні. Також це пов’язано з пільгами, субсидіями. Буває й таке, що людина не хоче втратити пільгу, тому не працевлаштовується офіційно», – каже заступник директора обласного центру зайнятості Олександра Островська.

Втім, на Тернопільщині загострюється проблема безробіття. Як вирішуватимуть її, наразі невідомо.