Бо як інакше пояснити  реанімацію питання з добудови обласної наукової бібліотеки?

Нагадаємо, що цю споруду розпочали ще за радянських часів і безкінечно обіцяють добудувати кожна наступна влада області і міста. Зараз уже важко пригадати чи казав щось подібне  особисто Михайло Цимбалюк під час першого пришестя на посаду голови ОДА. Але кожен очільник області від Косенка до Чижмаря на цьому питанні встиг попіаритися. Створювалися робочі групи, зверталися до чергового прем’єр-міністра, закликали до фінансування ректорів тернопільських вузів і навіть підприємців. Кілька років тому Ярослав Джоджик пропонував свій варіант: віддати “під бізнес” перші два поверхи будівлі, а за виручені кошти доробити решту. Цю пропозицію затюкали з вигуками: “Не дамо народне добро дерибанити”. В результати величезна споруда і далі заростає травою.

Тернопільські довгобуди – дзеркало потенції місцевої еліти. Те, що у Хмельницькому чи Львові давно би зробили і забули, у нас перетворюється на “сталінград”- ні кроку вперед, ні кроку назад. Якщо нинішній владі власться хоча би трішки зрушити бібліотеку з місця, доведеться віддати їй належне, попри політичні моменти. Однак прогрес у цьому питанні видається дуже сумнівним. Набагато менший за розмірами обласний архів мордували “всім селом” не менше часу.

Поки що сайт ОДА розповсюдив наступну інформацію: Робоча група щодо завершення будівництва обласної бібліотеки обговорила проект концепції використання нового приміщення та пропозиції щодо удосконалення проекту спорудження книгозбірні.

На виконання доручення голови ОДА робочій групі належить розробити проект модернізації існуючого проекту будівництва та введення в експлуатацію нового приміщення бібліотеки.

Під час засідання було наголошено на потребі його раціонального і повноцінного використання відповідно до соціокультурних змін, створення умов для ефективної роботи бібліотеки, реалізації виробничих, дозвіллєвих і творчих потреб користувачів: зони рекреації, дитячих ігрових кімнат для користувачів із дітьми, кафетерію, приміщення для ксерокопіювання та сканування документів.

Особливу увагу буде звернено на створення безбар’єрного доступу до послуг книгозбірні людей з особливими фізичними потребами. Для цього планують облаштувати пандуси для переміщення інвалідів на візках через центральний вхід, мінімізувати висоту порогів для заїзду інвалідних візків, Передбачити спецоблаштування кабінок вбиралень.

Також належить розробити проект комп’ютеризації бібліотеки.

Підводячи підсумки наради Ольга Гузар дала доручення проектантам спільно з управлінням містобудування та архітектури та управлінням капітального будівництва обласної державної адміністрації розробити завдання на проектування   приміщення   обласної універсальної наукової бібліотеки, підготувати пропозиції щодо виробників сучасного технологічного обладнання для бібліотеки.

Андрій Мальований для За Збручем