Підпільну діяльність з виготовлення і продажу алкогольного сурогату у власній квартирі, що в Тернополі, розгорнув інвалід. У кустарних умовах він змішував спирт сумнівного походження з водою. Щоправда, сам “спиртовик” не полюбляє заглядати у чарчину та до цього часу не потрапляв у поле зору правоохоронців. Тому чоловік ніколи не дегустував алкогольне пійло власного виробництва, проте місцевим жителям продавав його без особливих докорів сумління.

Як розповів «Номер один» дільничий інспектор Тернопільського міського відділу міліції Сергій Вишовський, незаконне виготовлення і продаж алкогольного сурогату було виявлено на масиві «Канада». Пенсіонер розводив спирт із водою в багатоповерхівці у власному помешканні. Продавав спиртне домашнього виробництва місцевим жителям.

У день, коли дільничий міліціонер здійснював поквартирний обхід вищезгаданої багатоповерхівки, він зустрів біля під’їзду тернополянина, який вже був добряче напідпитку та, окрім цього, мав при собі ще півлітри “живої води”. У розмові із правоохоронцем чоловік зізнався: де й у кого купив спиртне. Розказав і про те, що заплатив за півлітри оковитої 10 гривень.

Як згодом з’ясувалося, потенційними клієнтами пенсіонера були жителі цієї ж таки багатоповерхівки та сусідніх будинків. Тому торговцю алкоголю не довелося докладати особливих зусиль, щоб налагодити прибутковий “бізнес”.

Дільничий міліціонер відразу ж навідався до торговця. Ним виявився 55-річний інвалід. Останній, не здогадуючись про мету візиту правоохоронця, запросив його у квартиру.

– У помешканні було виявлено пластикові пляшки із розведеним алкогольним сурогатом, – каже Сергій Вишовський. – Чоловік добровільно видав близько 4 літрів спиртосуміші.

Пенсіонер зізнався правоохоронцю, що займається продажем “зеленого змія” через скрутне матеріальне становище. Він бідкався, що сам живе у помешканні. Його донька постійно за кордоном. Пенсії не вистачає на прожиття. Всі гроші йдуть на ліки.

– Стосовно пенсіонера було складено адміністративний протокол за незаконне виготовлення та реалізацію фальсифікованих алкогольних напоїв, – каже Сергій Вишовський.

Протокол також було складено стосовно постійного покупця спиртного напою домашнього виробництва за те, що його придбав. За такі дії також передбачена відповідальність. Покупцю оковитої доведеться сплатити від 17 до 85 грн. штрафу.

Правоохоронець наголошує, що вживання неякісного алкогольного сурогату сумнівного походження може не лише додати проблем здоров’ю, а й коштувати життя людині. Тому міліціонер радить тернополянам не випробовувати свою долю, а вести здоровий спосіб життя. Адже алкоголь псує і здоров’я, і репутацію, і “розписується” на обличчі.

Загалом, за словами Сергія Вишовського, виявлення місць виготовлення та продажу самогону, припинення їх діяльності та притягнення до відповідальності торговців алкогольними напоями домашнього виробництва залишається обов’язковою щоденною роботою тернопільських дільничих інспекторів міліції. Подібні рейди дозволяють не тільки суттєво стабілізувати обстановку на території обслуговування по боротьбі з самогоноварінням, а й попередити скоєння на цьому ґрунті тяжких злочинів та адміністративних правопорушень.

Адже, як відзначає дільничий, більшість із тих, хто потрапляє в поле зору міліції за продаж чи розпивання “зеленого змія”, стоять на обліку за вчинення насильства у сім’ї.

Всього у Тернополі від початку року вже притягнуто 8 осіб за несанкціоновану торгівлю спиртними напоями домашнього виробництва. Якщо правопорушник вперше притягується до відповідальності за таку діяльність, то йому доведеться сплатити штраф у розмірі 170-850 грн., а якщо двічі і більше разів – 340-1700 грн. Разом з тим відповідальність несуть не лише торговці алкогольного сурогату, а й покупці.

У поточному році до відповідальності притягнуто близько 160 чоловік за розпивання алкогольних напоїв, появу у громадському місці в нетверезому стані, з яких 14 правопорушників попалися двічі.

– Якщо ж людина протягом року притягується більше двох разів до відповідальності за появу у нетверезому стані у громадському місці, то, за рішенням суду, на правопорушника може бути накладено штраф у розмірі від 102 до 136 грн., а також можуть бути призначені громадські роботи на строк від 20 до 30 годин, або ж виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, чи адміністративний арешт на строк до 15 діб, – додав правоохоронець.