Тернополяни активно обговорюють у соціальних мережах оновлений вигляд парку Шевченка. Більшості не до вподоби «голі» алеї. А в управлінні парків переконані, що зробили добру справу. Тополі несуть небезпеку, адже можуть завалитися під час буревію. «Тут тополі садили в 50-тих роках, болото було, а тополя в добу забирає 500-600 л води. Вони вже свою місію виконали» – каже директор об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя Василь Романюк.

Ще в управлінні парків такі дії назвали «плановим омолодженням дерев». Екологи кажуть, такий спосіб омолодження дерев прийнятний. Та частіше його використовують у житлових районах міста та коло доріг. Для паркової зони – це крайня міра. А через недотримання технології тополі і взагалі можуть засохнути. «Помітні «сколи» на зрізах – це може зашкодити дереву. – каже науковий співробітник українського науково-дослідного інституту гірського лісництва Теодозій Кухарський. – Зрізи не оброблені масляною фарбою, як це слід робити. Є загроза, що дерево взагалі не відновиться, якщо утвориться серцевинна гниль. Це взагалі шокова обрізка».

Також дивує екологів, чому обрізані бокові гілки на стовбурах. Щоб краще відновився стовбур – необхідно залишати гілки. А ще «оновлені» тополі значно нижчі за ті, які обрізали минулими роками. Чи не засохнуть після такого «омолодження» тополі стане відомо за місяць-два, коли почнуть пускати пагони. Та ефектного кремезного вигляду вони, однозначно, не матимуть.