Тернопільська громада виступила на захист Почаївської Лаври.

В Українському домі «Перемога» напередодні відбулося громадське обговорення зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту «Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій”. У разі його прийняття, Почаївську Лавру передадуть у власність православної церкви Московського патріархату.

– Вдруге відбувається намагання деякими політиками святиню, яка належить народу, передати якійсь окремій конфесії. Причому конфесії, яка має до України дуже таке опосередковане відношення. Цього, звичайно, не можна допустити. Тому що народні святині повинні належати народу, а не закордонній церкві, – вважає Архієпископ Тернопільський і Бучацький Української православної церкви Київського патріархату Нестор.

Тернополяни, які взяли участь у обговоренні, на відміну від політиків, не зовсім розуміють кроки парламентарів. Але переконані, це – не правильно.

– Я бачу, що через ту кризу, якась така задня думка. Навіщо її приватизовувати, що за тим криється, я не можу сказати. Але, бачу, що то щось не те. Святиня це є всенародна власність. Вона не може належати окремим особам, – впевнений голова Почаївської ветеранської організації Тимофій Палій.

Серед тих, хто прийшов на зібрання громади, було багато молоді.

Я проти того, щоб Почаївська Лавра переходила до Московського патріархату. Оскільки це є українська земля і, відповідно, на ній і має бути українська церква. У нас має бути лише київська церква і не має бути впливу інших держав, висловив свою думку студент політехнічного університету Мар’ян Козбар.

Водночас городяни вірять, що влада таки дослухається до думки тернополян і збереже святиню для українського народу.

Все-таки громада підтримує, що ця святиня повинна бути все-таки у нашого народу – українського. І не можливо віддати такі великі історичні пам’ятки просто отак під керування чужих людей, зауважує редактор прес-служби Свято-Троїцького духовного центру імені Данила Галицького Ірина Гетьман.

На зборах громадськості Тернопільщини було прийняте звернення до Президента, прем’єр-міністра та голови Верховної ради, в якому висунуто дві вимоги. Перша – це скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 2003 року про вилучення Лаври із складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника та повернути Почаївську лавру до складу цього заповідника. І друга вимога – терміново вжити рішучих заходів щодо недопущення прийняття запропонованого законопроекту. Якщо ж вимоги не будуть виконані, громадськість обіцяє перейти до більш радикальних заходів. В тому числі й до масових акцій протесту.