.

Попри те, що надворі червень і перші його дні видалися спекотними, люди продовжують хворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції, дуже часто у хворих – ангіна. Щоденно за допомогою до лікарів звертаються близько сотні тернополян. Основна причина простуди – різка зміна температури повітря, кажуть медики. Серед причин називають і кондиціонер, використовувати який небезпечно для здоров’я, адже сидіння під кондиціонером може загострити хвороби та спровокувати нові, – передає телеканал TV-4.

.

Дере у горлі, сльозяться очі, а в роті з’являється неприємний металевий присмак – взимку, за мінусових температур – це нормально, проте аж ніяк не влітку. Все частіше люди хворіють на ГРВІ саме у спекотну пору року. Причини можуть бути різними, проте основна – одна – різка зміна температури, коли людина приходить з вулиці у приміщення, в якому працює кондиціонер. Допустима і безпечна різниця між температурами – не більше десяти градусів, а оптимальна – п’ять. Кондиціонер можна і замінити, проте якщо правильно експлуатувати, то він – безпечний, запевняють медики.

– Можна користуватися вентилятором, він температури не знижує, але вітер створює, а можна перед вентилятором ставити пляшки із замороженою водою. При користуванні кондиціонерами слід дотримуватися таких правил – скеровувати повітря на стелю, не сидіти в зоні кондиціонера в радіучі три метри і знижувати температуру поступово, – каже лікар-методист КУТОР «Центр здоров’я» Ірина Гричук.

При цьому, охолоджувати кімнату потрібно не нижче, ніж до двадцяти трьох градусів. Правильний догляд за кондиціонером також не менш важливий, наголошують лікарі.

– У кондиціонері є система зволоження і охолодження, і якщо він забитий брудом, пилюкою, то існує небезпека розповсюдження бактерій по всьому приміщенні. Тому кондиціонер бажано хоча б два рази в рік очищувати, – радить  Ірина Гричук.

При роботі кондиціонера змінювати температурний режим слід плавно. Регулярно треба чистити та змінювати фільтри. Показник того, що кондиціонер працює в правильному режимі – один. Ви не повинні відчувати ні холоду, ні спеки, лише – комфорт.