Московський Патріархат за підтримки російських урядових структур знову спробує вивезти зі Свято-Успенської Почаївської лаври чудотворну ікону Божої Матері.

Почаївська ікона Божої матеріПро це повідомляють на сайті одного з храмів УПЦ МП м. Києва.

З 16 по 18 листопада, з благословення очільника представництва Московського Патріархату в Україні – митрополита Онуфрія Березовського, Почаївську ікону Божої Матері привезуть для поклоніння віруючих у храм прп. Феодора Освяченого м. Київ (Київський Єрусалим). Куди перевезуть ікону після цього – в УПЦ МП замовчують.

Втім, вибір храму, в який привезуть Почаївську ікону, є зовсім не випадковим. Усі заходи, які організовують московські батюшки з Києва, проводяться за сприяння російських організацій – «Росгоссотруднічєства» та Російського Центру науки і культури (РЦНК), про що не соромляться писати на власному офіційному сайті. Разом зі своїми урядовими покровителями з Москви, настоятель храму прп. Феодора Освяченого о. Петро Семащук вже двічі ставав героєм скандалів. Так, у 2015 році «Росгоссотруднічество» спільно з о. Петром проводили молодіжний православно-пропагандистський табір у Почаєві, а у 2016 році – на Сумщині. Крім цього, священики УПЦ МП цього храму відомі веденням незаконного будівництва в охоронній зоні без попередніх археологічних досліджень, через що постійно конфліктують з активістами патріотичних організацій столиці.