Подача техніки з нашого регіону для потреб військових під час чергового етапу мобілізації не припинялася. Тернопільська область виконала поставлене перед нею завдання, щодо забезпечення технічних ресурсів наполовину. Залишилося виконати другу частину завдання. Про це розповів полковник Володимир Катинський, військовий комісар Тернопільського облвійськкомату.

– Техніку приймають тільки технічно справну, і на ній будуть їздити наші співвітчизники, і ця техніка, як зауважувалось не раз, зберігає не одне життя, – каже обласний комісар. – Тому підприємцям та установам, які подають техніку необхідно її підготувати, подати також матеріальні засоби, ремонтні комплекти, ключі та запасні інструменти для того, щоб ця техніка могла служити нашим співвітчизникам, якщо це буде передбачено, у зоні АТО. Із підприємства можуть забрати не більше 30% від загальної кількості наявної техніки. Але у нас є величезні підприємства такі, як «Мрія», яка вже готується до кримінальних проваджень, бо ми на них подали відповідні документи. У них маса техніки стоїть, сотні одиниць. Так от, якщо вони зі своїх сотень подадуть декілька десятків, то не буде потреби забирати вантажну техніку у малих чи середніх господарствах, яка може вилучатися по мобілізаційних нарядах із цих підприємств. Я вже піднімав це питання серед аграріїв, на рівні обласної адміністрації. Я зацікавлений у тому, щоб зберегти народне господарство і не вилучати техніку у малих підприємств, а залучати до цього великі підприємства. Для них безболісно дати 15-20 одиниць, якщо там більше 500-600 одиниць техніки.

Обласний військовий комісар розповів, що надавати техніку для військових відмовлялися близько 10 підприємств. А потребують бійці насамперед важкої техніки: автомобілів ЗІЛ, УРАЛ, КАМАЗ, КРАЗ.

Ольга Трач

Фото автора