Тернопільським школярам не видали чверті підручників. Найбільше посібників не вистачає старшокласникам, тоді як початкові та середні класи книжками забезпечені більше ніж на 95%. Але це ще не кінцевий результат, кажуть в інформаційно-методичному центрі освіти міста. Підручники постачають і далі, особливо для 11-класників, які навчаються вже за новою програмою, – повідомляє ІНТБ.

.

– Цього року підручники надходили краще, і вже до 1 вересня їх було у школах міста Тернополя 73% від загальної кількості. Це гарний стан забезпечення підручниками. Вони ще видаються і надходять майже кожного дня. Я думаю, що десь до кінця вересня підручниками 11 класи будуть забезпечені повністю, – розповіла методист з бібліотечних фондів інформаційно-методичного центру освіти Любов Назар.

Так, цьогорічним 2-класникам не вистачає посібників з основ здоров’я, музики, образотворчого мистецтва. Учням середньої школи – хрестоматій з української літератури, фізкультури і того ж образотворчого мистецтва. Частина десятикласників поки що без підручників з англійської мови стандартного рівня, економіки, захисту Вітчизни, художньої культури. Проте найгірша ситуація – у тернопільських школах з поглибленим вивченням іноземних мов, оскільки іншомовних посібників вищого академічного рівня у бібліотеках немає зовсім.

– Я повинна сказати, що підручники з іноземних мов – це не в компетенції бібліотеки. Тому що в нас спеціалізована школа і вони переважно закупляються батьками відповідно до тих програм, які мають учителі іноземних мов. Для прикладу, на 10 клас ми очікували підручник Басая «Німецька мова». Рік пройшов – діти провчилися без підручника. І на 11 клас ми також чули прогнози про те, що на нього сподіватися нам не варто, – зазначила бібліотекар ТСЗОШ №29 з поглибленим вивченням іноземних мов Ірина Драч.

Як повідомили в інформаційно-методичному центрі освіти, отримані підручники між школами розподіляють відповідно до кількості учнів на паралелі. Найважче тоді, коли тих чи інших класів з новим навчальним роком стає більше або менше. Тоді наявні підручники ділять між школами заново.