Україна стрілки не переводитиме. У вівторок, 20-го вересня, Верховна Рада ухвалила Постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України». Таким чином було скасовано щорічне переведення годинників на зимовий і літній час. Як це вплине на здоров’я тернополян, «Провінційні вісті» дізнавалась у лікарів.

.

За словами медиків, будь-яке переведення стрілок годинника негативно впливає на психічний і фізичний стан людини. Пристосування організму до змін триває близько місяця. У цей період спостерігається зниження імунітету. Люди частіше звертаються до лікарів зі скаргами на погіршення самопочуття. Андрій Зарусінський, лікар-методист «Центру здоров’я», вважає, що відміна переведення стрілок годинника – на краще.

– Це досить нормально вплине на людей. Чому? Тому що не відбудеться стресових ситуацій людського організму. Бо кожен організм живе за біологічним ритмом , кожна людина має свій біологічний годинник, тож люди будуть почувати себе значно краще, – вважає Зарусінський.

Тернополяни підтверджують думку лікаря. Кажуть, постійні зміни ритму життя викликають дискомфорт, також не подобається опитаним корепсондентами постійно переводити стрілки.

Цієї осені від зимового часу відмовилися в Росії, раніше це зробили Грузія та Центральноазіатські країни. Загалом, перше сезонне переведення годинників відбулось у тисяча дев”ятсот восьмому році у Великобританії, в СРСР цю норму ввели у 1981 році для економії електроенергії.