«Тернопільводоканал» власними силами намагається усунути проблему, яка спричинила забруднення і масову загибель риби у річці Серет. На сьогоднішній день, як запевняє директор комунального підприємства Володимир Кузьма, шкідливі викиди більше не загрожують водоймі.
– Станом на сьогоднішній ранок повністю відбувається очистка всіх каналізаційних стоків. Що стосується безпосередньо викидів у річку, згідно із рішенням обох комісій і обласної, і міської, нам погодили спрощену схему випуску очищених каналізаційних стоків через нижню площадку біологічних ставків. І, таким чином, з понеділка вже припинено скид недостатньо очищених стоків у річку, – повідомив керівник водоканалу.
Однак незважаючи на це загроза забруднення річки Серет повністю не ліквідована. Оскільки на очисні споруди водоканалу продовжують потрапляти агресивні стоки.
– Має місце продовження періодичних залпових скидів каналізаційних стоків з дуже великою кількістю забруднених речовин. Перше, що нам вдалося з’ясувати внаслідок моніторингу – це те, що стоки з найбільшою забрудненістю поступають на каналізаційно-насосну станцію №7 на вулиці Галицькій. В районі вулиці Текстильної, в районі авторемзаводу спостерігалось перевищення за показником хімічного споживання кисню біля семи тисяч міліграм на літр, – зауважив Володимир Кузьма.
Тому «Тернопільводоканал» продовжує активно шукати ймовірних забруднювачів каналізації.
Як ми повідомляли, Державна екологічна інспекція у Тернопільській області покладає усю провину за забруднення річки Серет саме на комунальне підприємство. Керівництво «Тернопільводоканалу» це не заперечує.
– Що стосується відповідальності, то, звичайно, що, в першу чергу, екологічна інспекція і інші контролюючі органи будуть до відповідальності притягувати комунальне підприємство. Оскільки скид відбувався з наших каналізаційно-очисних споруд. Але, якщо ми знайдемо підприємство-забруднювача, у нас буде право регресу до нього щодо відшкодування тих всіх збитків, які нарахують нам, – пояснив Володимир Кузьма.
До слова, за попередніми підрахунками сума штрафів, які доведеться сплатити «Тернопільводоканалу», складає близько 350 тисяч гривень. Окрім того, комунальне підприємство понесло ще й додаткові затрати. Для стабілізації стану біоставків водоканал був змушенний замовити спеціальний біопрепарат без ГМО, який прискорює біологічну очистку каналізаційних стоків. Його вартість – 37 тисяч гривень.
Читайте на цю тему:
- Екологи: у забрудненні Серету винен Кузьма і водоканал?
- Водоканалівці ось-ось “вичислять” винуватців екологічної катастрофи
- Біля Тернополя – екологічна катастрофа. Відео