болєщук володимирПрийнятий минулого тижня закон про вибори породив багато дискусій в демократичному таборі. Прохідний бар’єр у 5% залишає мало шансів для більшості “старих” демократичних партій. Депутат з УНП та за сумісництвом керівник тернопільської міської комуналки  Володимир Болєщук роздумує над тяжкою долею своєї партії та виборчих перспективах  демократів  на сторінках “Нової тернопільської газети” :

.  

– Багато  політиків з демократичного середовища стверджують, що збільшення виборчого бар’єру б’є по партіям з демтабору. Я, однак, схильнішицй до думки, що політичний егоїзм не повинен бути на перешкоді інтересам загальної справи. Нині час такий, що демократи просто змушені домовлятися і йти на вибори єдиним фронтом. Вирішується доля країни і напрямок розвитку країни. Неприпустимо, щоб через тактичні розбіжності демократична більшість країни втратила важливі відсотки голосів, – каже Болєщук
– На цих виборах у демократів є шанс перемогти, тож ті, хто по-справжньому хоче цього, повинні забути про власні амбіції і об’єднатися, щоб спільно піти на вибори. За партійними списками, це, можливо, буде дві-три колони, щоб зібрати максимум можливих голосів, а на мажоритарних округах – необхідно висувати спільних узгоджених кандидатів. Демократи не мають права втрачати голоси прихильників демократичного і європейського вибору України через амбіції окремих осіб. Зрештою, це для всіх тест на вміння разом працювати на спільну перемогу, як це вдалося, наприклад, 2004 році, – підсумовує представник партії Костенка. 

Нагадаємо, що цього тижня голова Тернопільської УНП нардеп Джоджик заявив, що хоче об’єднання костенківців з “Нашою Україною” та Конгресом Українських Націоналістів”.