На утримання депутатів держава щорічно виділяла близько ста мільйонів гривень на рік, це до 50 тисяч в місяць на кожного, але тепер шикарну зарплатню значно урізали. Як “вижити” депутатам на п’ять тисяч гривень, йдеться у сюжеті програми “Гроші“.

гроші, бідністьВлада нарешті змусила жити депутатів по-новому, три місяці тому зарплату парламентарів урізали і тепер це лише 5 тисяч гривень, але український прем’єр Арсеній Яценюк запевняє, що зменшення тимчасове, до кінця АТО.

 П’ять тисяч гривень на місяць – деякі новообрані депутати задоволені такою зарплатою, як наприклад, козак Гаврилюк. До отримання мандату він викручувався, маючи в кишені півтори тисячі гривень на місяць.

 А в той час, коли в країні триває війна, і в бюджеті катастрофічно не вистачає грошей, новообраний депутат Мустафа Найєм вимагає підвищити йому заробітню платню. Такої думки притримується й депутатка Ганна Гопко: мовляв, на 5 тисяч вижити просто нереально.

Частина виборців обурена, адже коли журналісти збиралися в народні депутати, їх не лякала зарплата в п’ять тисяч гривень, вони переконували, що будуватимуть нову країну з європейськими цінностями.

 Журналісти програми “Гроші” вирішили провести майстер-клас для народних обранців, як прожити на одну зарплату.

 Арифметика проста – 5 тисяч гривень поділити на 30 днів, виходить рівно 170 гривень на день.

 Депутат Сергій Каплін погодився прожити цілий день на ці кошти та переконати колег, що голодувати на депутатську зарплату не доведеться.

 На роботу до комітетів Верховної Ради він вирушає автівкою, бо навіть із такою зарплатою депутат може собі дозволити авто, яке заправляється газом (близько 40 грн на день).

 Щоб пообідати в депутатській столовій, народному обранцю варто заплатити лише 30 грн, хоча годують там не гірше, ніж в ресторанах.

 З робочого кабінету пана Капліна відкривається краєвид на готель “Київ”, де для всіх депутатів не киян минулого скликання держава надавала номер. Зараз вони зможуть обрати собі або квартиру, або готель – на це виділяється 13 тисяч гривень.

Українським депутатам можна взагалі ні про що не хвилюватися, у них є навіть своя безкоштовна служба таксі.

Каплін, своєю чергою, проїхався і на столичному метро – швидко, комфортно, дешево, дві гривні на жетон. Тож, обіцяє, що в новій Раді буде агітувати колег пересісти на метро.

 Отже, за цілий день експерименту народний обранець витратив 160 гривень, 10 навіть зміг відкласти на завтра. Сильно обмежувати себе в чомусь Капліну не довелося.

 Звичайно, депутат має отримувати достойну заробітну плату, добре одягатися та відпочивати, але для цього його потрібно поставити в рівні умови зі всіма та прибрати пільги, на які з бюджету тихенько виділяються мільйони.

Нагадаємо, від Тернопільщини обрано нардепами восьмеро політиків. Лише троє з них можуть похвалитися серйозними статками. Роман Заставний володіє великими приміщенями в центрі Тернополя, які здає в оренду, закладами громадського харчування та компанією з розробки програмного забезпечення “Протекшн Груп” і має квартиру в Києві. Делегат від Теребовлянського округу Микола Люшняк є власником крупної фірми з продажу міндобрив. Потенційний народний обранець Ігор Побер теж не жаліється на безгрошів’я. А для братів Олега та Степана Барни, Тараса Юрика, Тараса Пастуха та Михайла Головка експеримент описаний у статті видається доволі актуальним.