Сьогодні під стіни міської ради прийшли тернополяни, які беруть пайову участь у зведенні будинку на вулиці Довженка, 22, аби привернути увагу громадськості до своєї проблеми.

“Ми протестуємо проти «Тернопільбуду», який вимагає, щоб ми заплатили дольову участь за будівництво каналізаційної мережі, – розповідає голова споживчого кооперативу «Олімпія-Б» Галина Теличко. – Всі забудівники мікрорайону вже сплатили свою дольову участь. Залишився лише наш будинок.   Згідно технічних умов «Тернопільводоканалу», виданих на будівництво каналізаційної мережі по вулиці Довженка ТОВ «Житло» (один із співвласників підприємства є Василь Лило), який є замовником і будувало цю мережу, потужність цієї мережі 896, 3 куби на добу на весь мікрорайон.

Згідно технічних умов підключення нашого будинку до каналізаційної мережі, величина наших стоків становить 67,8 кубів на добу. Тому за підрахунками ми повинні заплатити близько 75 тисяч гривень, а не 212 400 тисяч гривень, як цього вимагає ТОВ «Житло».

Ми готові заплатити справедливий дольовий внесок за будівництво цієї мережі. Але хочемо мати проектну і кошторисну документацію та точну вартість цієї каналізаційної мережі. Зараз нам не хочуть опломбовувати лічильники, поки ми не заплатимо «Тернопільбуду».

До слова, прокладаючи каналізаційну мережу, Василь Лило не погодив із споживчим кооперативом «Олімпія-Б», що на території нашого кооперативу знаходитиметься колектор та не уклав договір сервітуту з міською радою для обслуговування колектора.

Також ми будуємо мережу по світлу і змушені її тягнути аж три кілометри. Вартість її 1 мільйон 200 тисяч. Ми просимо «Тернопільобленерго», щоб до нас когось підключили і ми могли здешевити її спорудження. Але нам не дають це зробити. А потім «Тернопільобленерго» візьме цю мережу на баланс і продаватиме підключення  до неї забудівникам.

Нас вже ошукав Щепановський. Тож зараз для нас кожна копійка дорога. На жаль, на кожному кроці нас намагаються ошукати”.

До участиків акції вийшов міський голова Сергій Надал і пообіцяв допомогти розібратися у ситуації, що склалася.

Джерело: Погляд