X

На жителів Тернопільщини нападають небезпечні створіння

На Тернопільщині побільшало укусів кліщів. До центру контролю та профілактики хвороб побільшало звернень від жителів краю, які постраждали від цих створінь.

Укуси кліщів на Тернопільщині почали реєструвати ще в березні. А влітку постраждалих побільшало в рази. Небезпека у тому, що вони можуть призводити до хвороби Лайма.

«Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань, наприклад, кліщового енцефаліту, бореліозу – хвороба Лайма. Рання локалізована стадія хвороби Лайма виникає через 1-30 днів після укусу. На місці укусу квиникає червона папула з чіткими краями. Згодом зона гіперемії розширюється, а центр становиться блідим. У деяких випадках еритема, що зазвичай безболісна і не свербить, може бути суцільним червоним тлом. Пізня хвороба Лайма виникає через місяці або й роки після зараження. У цьому випадку з’являються неврологічні та ревматологічні прояви з переважним ураженням кістково-м’язової системи. Діагноз бореліозу встановлюється на основі характерної клінічної картини та лабораторного підтвердження», – зазначає сімейна лікарка Мар’яна Дячук.

Цього року на Тернопільщині зареєстрували більше двадцяти випадків хвороби Лайма через укуси кліщів. Відтак жителям краю радять у разі нападу цих комах звертатися за медичною допомогою.

Дмитро Мельникович: Журналіст.