рейтинг впливуВ останньому номері тижневика Коментарі вийшла стаття про впливових чиновників всіх регіонів України. Написали і про нашу область. І хоч деякі оцінки авторів поверхові, цікаво дізнатися, кого у Києві вважають впливовим на Тернопільщині.

.

ВАЛЕНТИН ХОПТЯН

Став вже третім головою Тернопільської ОДА, призначеним Президентом Віктором Януковичем. Він під новий, 2011-й рік змінив Михайла Цимбалюка (нині – губернатор Львівщини), який, у свою чергу, замінив вирішив повернутися до Верховної Ради Ярослава Сухого. До призначення губернатором Тернопільщини 55-річний Хоптян керував Підволочиського РДА (Тернопільська область), а до червня 2010 року очолював фермерське господарство «Тоніс» у сусідній Хмельницькій області, звідки сам родом. З Хмельниччиною пов’язані і головні віхи в кар’єрі Хоптяна до 2010 року – в 1980-ті він дослужився до першого секретаря обкому ЛКСМУ, а перед самим путчем в 1991 році досяг вершини своєї партійної кар’єри – став керуючий справами Хмельницького обкому КПРС. Втім, Банкова, яка, безсумнівно, дуже цінує в чиновниках комсомольську загартування, дала Хоптяну нову путівку в життя не за це. Нинішнього губернатора Тернопільщини пов’язують нібито близькі родинні зв’язки з головним кадровиком країни, заступником голови АП Станіславом Скубашевський, який входить до найближчого президентське оточення як представник умовної групи «донецькі сімейні».

ВАСИЛЬ КОЛОМИЙЧУК

60-річний перший заступник голови ОДА у 1999-2002 роках сам був губернатором Тернопільщини. Всі вісім років до повернення до ОДА Коломийчук трудився начальником облуправління Пенсійного фонду. Після «помаранчевої революції» він залишився в структурі ПФ не стільки як колишній член Народного Руху, скільки завдяки підтримці спікера ВР Володимира Литвина (той був главою АП Леоніда Кучми як раз в 1999-2002 роках, коли Коломийчук був тернопільським губернатором). Нині досвідчений чиновник нібито орієнтується на нинішнього главу АП Сергія Льовочкіна – ще одного литвинівського вихованця. Коломийчук має рівні стосунки з націонал-демократами, поважаємо старим чиновництвом регіону і відомий своєю здатністю знаходити з опонентами компроміси. Тому здатний сформувати альтернативний губернатору Хоптяну центр впливу в ОДА.

МИКОЛА ГОЛОВАЧ

Заступник голови ОДА з питань ПЕК, промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва та ЖКГ. 48-річний Головач був лідером облорганізації ПППУ і завжди вважався прямий креатурою нардепа-«регіонала» Анатолія Кінаха. У 2006-му обирався до Тернопільської облради за списком блоку «Наша Україна» під третім номером (ПППУ входила до цього блоку). Але на виборах-2010 йшов у Тернопільська міськрада як безпартійний, при цьому очолюючи список Народної партії («литвинівці» не подолали прохідний бар’єр). Кандидат номер один на скорочення його посади в результаті найближчій адмінреформи.

ПЕТРО ГОЧ

Заступник голови ОДА з гуманітарних питань. Гоч – єдиний представник голови облорганізації Партії регіонів, нардепа Ореста Муца, серед топ-чиновників області. Муц, у свою чергу, вважається орієнтованим на першого віце-прем’єра Андрія Клюєва. Останні місяці ходять наполегливі чутки про напружені відносини Муца з губернатором Хоптяном, що не може не відбиватися на 34-річному Гоче.

ЮРІЙ Желіховський

Заступник голови ОДА – керівник апарату ОДА був призначений вже самим Хоптяном, всі інші віце-губернатори – його попередниками. 52-річний Желіховський добре знайомий Хоптяну по роботі в комсомолі (він був останнім першим секретарем Тернопільського обкому ЛКСМУ) і є єдиною опорою губернатора серед всіх його заступників. Крім цього, глава апарату ОДА – лідер обласного осередку «Сильної України».

АНДРІЙ ФЛІССАК

Заступник голови ОДА з економічних питань. 59-річний Фліссак теж може потрапити під скорочення. Але якщо б у цьому потребувала влада, вона вчинила б так з ним давно. Адже за часів президентства Віктора Ющенка Фліссак був першим заступником голови ОДА і єдиний із віце-губернаторів не покинув ОДА і при Януковичі. Фліссак – креатура Ющенка, був завкафедрою в альма-матер екс-президента Тернопільському національному економічному університеті (ТНЕУ). До речі, був на три курси старше Ющенко.

ОЛЕКСІЙ Кайда

Головою Тернопільської облради став після його перевиборів-2009 в результаті створення в обласному парламенті коаліції між «Свободою» і «Єдиним Центром» (ЄЦ також контролював дві фракції в облраді – НСНУ та УНП). По суті, 40-річний Кайда – друга людина у ВО «Свобода» після Олега Тягнибока і є його давнім і близьким соратником.

Сергій Тарашевський

40-річний перший заступник голови облради Тарашевський – голова облорганізації ЄЦ. Будучи одним з найбагатших жителів Тернополя (його бізнес переважно включає мережу магазинів «Торговий світ»), активно спонсорував тернопільський БЮТ. Але після конфлікту з нардепом-«бютівцем» Василь Деревляний у 2008-му пішов в ЄЦ, з яким на ініційованих місцевою командою Віктора Балоги перевибори-2009 обрався до облради.

Олег Боберський

Заступник голови облради 35-річний Боберський – висуванець УНП та її місцевого лідера, нардепа від НУ – НС Ярослава Джоджика, помічником-консультантом якого працював до 2005 року. Крім цього, Боберський потрапив до президії облради за протекцією «Єдиного Центру».

Сергій Надал

До обрання в 2010-м міським головою Тернополя 36-річний Надал працював у структурах податкової, де дослужився до першого зама начальника обласної ДПА. Надал – член «Свободи», обрався мером завдяки особистій підтримці Тягнибока.

ІГОР Турський

З4-річний секретар Тернопільської міськради Турський – член ВО «Свобода» з 2008 року. До обрання секретарем працював викладачем кафедри менеджменту ТНЕУ. На мерських виборах очолював штаб Надал.

БОГДАН БОЙКО

43-річний заступник міського голови Тернополя з питань містобудування – найстарший в команді віце-мерів. Бойко – креатура Кайди (навчалися в один час в університеті «Львівська політехніка»).

ЛЕОНІД БИЦЮРА

34-річний заступник міського голови Тернополя з гуманітарних питань. Член «Свободи», при попередньому мерові Тернополя Романом Заставним був його заступником – керуючий справами міськвиконкому. Вважається найближчим помічником Кайди.

ВІКТОРІЯ ОСТАПЧУК

28-річна заступник міського голови Тернополя з фінансових питань Остапчук – єдина з усіх віце-мерів не є членом «Свободи». Але з Надалем Остапчук знайома давно – вони разом працювали в обласній ДПА.

Карта впливововсті і зв’язків