7 лютого Валентин Хоптян продовжив повноваження на посаді заступників Миколі Головачу та Петру Гочу. Микола Головач в команді Михайла Цимбалюка відповідав за питання ЖКГ, Гоч – ще з часів Сухого формально був закріплений за гуманітарною галуззю.

Таким чином, підтвердився наш прогноз, що Валентину Хоптяну на перших порах доведеться працювати з командою, сформованою його попередниками, а також різними групами впливу на них.  Наприклад, екс-кандидат у мери Петро Гоч опинився на своїй посаді завдяки лобістським зусиллям нардепа-регіонала Ореста Муца. Нагадаємо, що раніше тернопільський намісник Януковича підтвердив повноваження першого заступника Василеві Коломийчуку. Ще двом заступникам – куратору економічного блоку Андрію Фліссаку та керівнику апарату Ользі Гузар – свої посади не вдалося зберегти. Не виключено, що Фліссаку запропонували місце начальника головного управління економіки.

Єдиним «своїм» заступником Хоптян може призначити голову тернопільських «тигіпківців» та колегу по Всесоюзній Ленінській Комуністичній спілці молоді (ВЛКСМ) –  Юрія Желіховського.  Розповідають, що відповідні документи на погодження до столиці з Тернополя вже відправили. Очікується, що Желіховський посяде місце Ольги Гузар і це станеться вже наступного тижня.

Тим часом в кабінетах уряду готовий до реалізації другий етап адмінреформи, відповідно до якого має бути скорочена та оптимізована вертикаль влади на місцях. За неофіційними даними, кількість заступників губернаторів має бути скорочена до 2-3 залежно від кількості населення в області. У такий спосіб один або двоє з чотирьох заступників змушений буде піти. На пониження чи взагалі – це вже буде вирішувати Валентину Хоптяну. До цього часу кожен із заступників має час, щоб показати свої уміння та віданність.

Андрій Мальований