22 червня співробітники УСБУ у Львівській області затримали у селищі Брюховичі під Львовом затримали щонайменше п’ятьох лідерів незареєстрованої релігійної організації «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква», більше відомої як секта «догналітів», що діє, в тому числі, на Тернопільщині.

Папа римский отлучил от церкви монахинь с Западной УкраиниПро затримання своїх  духовних лідерів повідомили самі «догналІти». У львівському СБУ офіційно підтвердити чи спростувати цю інформацію відмовились, однак на правах анонімності один з високопоставлених співробітників СБУ підтвердив нам факт затримання кількох «догналітів». Офіційну інформацію з цього приводу СБУ планує оприлюднити у вівторок, 23 червня.

Відомо, що усіх затримані «владики УПГКЦ» були доправлені до слідчого ізолятора СБУ у Львові.

Обшуки пройшли у жіночому монастирі УПГКЦ у Брюховичах, а також у каплиці УПГКЦ. Операція із захоплення лідерів «догналітів» була досить масштабною, затримання проводили кілька десятків співробітників спецпідрозділу СБУ.

За словами одного із представників «догналітів», двоє «єпископів» і один «священник» були видворені за межі України, оскільки є громадянами Чехії, ще двоє перебувають у слідчому ізоляторі СБУ. Уже традиційно «догналіти» звинуватили «репресіях» проти їхньої організації представників УГКЦ, пише zaxid.net.

Раніше прихильники секти, яку вважають тоталітарною, намагалися захопити храм на Чотківщині. Також догналіти за допомогою обману проводили збір коштів в транспорті, назваючи себе то православними, то греко-католиками. За повідомленням ЗМІ у Тернополі вони об’єдналися з рештками “секти джерельця” і зараз займають приватну садибу в Гаях Гречинських.