Вчора на позачерговій сесії ТМР голова ТВК озвучив постанову про позбавлення депутатських повноважень 5 депутатів міської ради. Її підтримала на грані фолу (у 33 голоси) вся «свободівська» більшість. Єдиний із п’ятірки «неугодних» присутній в сесійній залі депутат Віталій Цимбалюк наголосив, що таке рішення є незаконним і антиконституційним, а тому він буде оскаржувати його в суді.

Цимбалюк«Сьогодні ТВК за поданням і під тиском «свободівської» більшості міської ради прийняла постанову про позбавлення мене депутатських повноважень.

За Конституцією і законами України, мене – депутата-мажоритарника – можуть відкликати тільки мої виборці. Однак мої опоненти звично знехтували чинним законодавством. І хоча суд тільки приступив до розгляду моєї позовної заяви, секретар міської ради поквапився заблокувати мою карточку, щоби позбавити мене можливості голосувати на сесії. Тим самим він вчинив кримінальний злочин – перешкодив мені виконувати депутатські зобов’язання перед моїми виборцями.

Ці дії пов’язані із тим, що останнім часом я серйозно «наступив на хвіст» земельній мафії Тернополя. Річ у тім, що я подав до міської ради багато депутатських запитів щодо земельних афер, про які говорить все місто.

Вони вважають, що так можуть усунути мене від доступу до важливих документів – можливих доказів та свідчень про їхні зловживання. Це вже другий (після підпалу автомобіля моєї матері) кримінальний злочин, вчинений проти мене протягом одного тижня. Повторюю: своєї громадянської позиції не зміню і продовжуватиму відстоювати конституційні права моїх виборців», – написав Віталій Цимбалюк на своїй сторінці у Фейсбук.