Незвично спокійною і порожньою виглядає сьогодні вулиця Шептицького. Нарешті тут можна спокійно не лише пройти, а й проїхати. Заторів і тягнучок немає ні на дорозі, ні на тротуарах. Торговці сільгосппродукцією обживають новий комунальний ринок. Близько 10:00 години ранку територія торговиці була зайнята лише наполовину.

.

– Станом на кінець вчорашнього дня сюди заїхало близько 55 транспортних засобів, з яких ведеться торгівля, підприємців біля 60 осіб. Площадка розрахована до 200 одиниць, де можна торгувати з автотранспорту і є площадка, яка підготовлена під так звані соціальні ряди, де здійснюється торгівля людьми, які виростили товар своїми руками і хочуть його продати, – розповів директор комунального підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення» Олег Фляк.

На час інтерв’ю продавці поступово продовжували заповнювати ринок і обживатися на новому місці. За один торговий день, до речі, підприємці сплачуватимуть 75 гривень за торгівлю з автотранспорту. І 15 гривень за продаж на так званих соціальних рядах. Однак передбачені тут і взагалі безкоштовні місця для тих людей, які продають власну городину у малій кількості.

Олег Фляк також запевнив, що особливих проблем між керівництвом ринку і продавцями не виникає, люди звертаються швидше з робочими моментами.

– Люди радять, я прислуховуюся і ми разом вирішуємо всі питання по правильному розміщенню торгових місць, де є роздріб, де є гурт. Треба правильно розмістити, щоб це було зручно і людям, які продають, і людям, які купують, щоб можна було заїхати і завантажитись гуртом, а іншим – спокійно зайти і купити, – зауважив керівник комунального підприємства.

Працювати новий комунальний ринок буде орієнтовно з 8:00 ранку до 16:00 години дня. Понеділок, традиційно, вихідний або так званий санітарний день. Для зручності продавців на торговиці встановили п’ять біотуалетів. У майбутньому планують провести і водопостачання.

Підприємці вже потрохи починають звикати до нового місця. Хоча є й такі, яких щось влаштовує. Щоправда назвати конкретну причину не хочуть, або не можуть. Тим часом пересічні тернополяни не перестають сипати компліментами у бік місцевої влади за нарешті наведений тут порядок.

До слова, на початку вулиці Шептицького сьогодні стоїть автомобіль із «Беркутом», поблизу ринку чатує біля десятка міліціонерів та працівників муніципальної поліції. Правоохоронці намагаються ввічливо пояснити охочим розгорнутись на тротуарі, що торгівля тут заборонена.

Як довго триватиме ідилія – покаже час. Проте зараз можна констатувати – у затяжній боротьбі з настирними стихійними торговцями мерія отримала перемогу. І хоча тріумфальний момент неодноразово відкладали, що давало підстави для сумнівів та критики, все ж нині не гріх похвалити міську владу та особисто мера Сергія Надала – заслужили.

Читайте також:

Стихійних торговців вигнали з вулиці Шептицького. Люди почувають себе вівцями