Перед Різдвом депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк  проходив військовий вишкіл у Марусиному батальйоні. Проходив він його пліч-о-пліч з тими, хто вже побував у самому пеклі й знову збирався на передову. Відтоді Віталій переймався, що не зміг поїхати з ними, але на це були причини, про які він обіцяє розповісти згодом.

– Там я щохвилини гостро відчував: для них наше повсякденне мирне життя – це нікчемна мишача біготня. Я приїхав на той вишкіл, бо готувався „для себе” (щоби бути готовим), а вони… готувалися „туди”. І мені було соромно перед ними. Кажу це вперше, вголос і чесно, – написав Цимбалюк на своїй сторінці у Фейсбуку.

Але нещодавно, коли знайомі київські волонтери Олег Браславський, Олексій Таткало, Сергій Масленніков і Вітя Мячин дізнались, що Віталій Цимбалюк знову передає на фронт чергове авто, запросили його із собою. І на цей раз тернополянин не відмовився. Хоча, як депутат, мав бути на черговій сесії міської ради.

«Більше того, вже знав наперед, що там буде: статечні панове у краватках і без них знову „мусолитимуть” про те, чи я ще депутат, а чи вже таки не депутат. А юристи будуть пережовувати ухвалу суду про поновлення моїх повноважень, крутитимуть статтями і пунктами, як той циган сонцем», – розповідає Віталій.

Депутат  вважає, що такі «спектаклі» у міській раді нікому не потрібні. Бо для пересічних тернополян вся ця підкилимна біганина не варта минулорічної жуйки, прилиплої до закаблука біля входу в універмаг, каже він.

«Але навряд чи інтригани усвідомлюють, що доля країни вирішується зараз не в сесійній залі ТМР, а між Маріуполем і Артемівськом. Навряд чи вони здатні зрозуміти цю просту істину саме так, як її розуміють вчорашні трактористи, а нині – артилеристи та кулеметники… Тому прошу зрозуміти мене правильно: мені запропонували поїздку „туди” – і все інше відійшло на другий план», – написав Цимбалюк.

Те, що побачив тернополянин в зоні АТО, закарбувалось в його душі назавжди. Це і тепла зустріч із земляками, і солдатська правда про відхід із Дебальцевого. Вразило Віталія і так зване «перемир’я», адже на передовій і досі постійно рвуться міни і свистять кулі снайперів та пролітають траси крупнокаліберних кулеметів.

«Не маю права сказати, де саме і кого саме ми відвідали. Хоч жодної підписки не давав, але твердо й жорстко пообіцяв не називати деталей (села, підрозділи тощо). Командири повірили мені – як депутатові – „на слово”. До речі, отепер я вже точно – на все життя! – знатиму справжню ціну обіцянці „на слово”».

За словами Віталія Цимбалюка, земляки волонтерів зустріли дуже добре. І не тому, що вони понавозили їм багато необхідного. Для них важливий був сам факт приїзду когось «з дому». Тому розпитували про все: за Тернопіль, за курс долара і за ціни в магазинах. …

– Наші бійці дуже ображені на владу. Чому? – розповім на найближчому телевізійному ефірі (чи в Youtube), – обіцяє Віталій Цимбалюк.

Після теплих та майже родинних розмов з бійцями депутат зрозумів, що наші генерали тих втрат ніколи не зрозуміють. Також він не знає, чи простять тим генералам солдатські матері, дружини і діти-сироти…

А за привезене хлопці дуже дякували, бо їм і справді багато чого не вистачає. Кажуть: „Допомога волонтерів дуже підтримує”. І вони готові стояти там до кінця. Бо – патріоти…

Джерело: Погляд