З 3 по 13 листопада 2011 року на базі навчального пункту навчально-методичного центру Тернопільської області для особового складу підрозділів Управління МНС України в Тернопільській області буде проводитись навчання з надання першої медичної допомоги.

Захід буде відбуватися в рамках реалізації проекту «Академія лідерів – допомога в навчанні пожежників-рятувальників з Тернопільської області кваліфікованій першій медичній допомозі», за участю інструкторів польської школи медичного рятівництва та рятувальників державної пожежної охорони з м.Катовіце Шльонського воєводства Республіки Польща.

Загальним завданням проекту є забезпечення підвищення рівня безпеки мешканців Тернопільської області.

Досвід показує, що зазвичай пожежні підрозділи найшвидше прибувають на місце події, тому саме рятувальники першими надають невідкладну медичну допомогу потерпілим і, власне, від їх вміння, компетенції та професіоналізму часто залежить ефективність та якість цієї допомоги в цілому. Перша медична допомога надзвичайно важливе значення при виникненні надзвичайних ситуаціях, тоді, коли виникає безпосередня загроза життю людини при травмах, кровотечах, шокових станах, при затримці дихання та кровообігу. Від якості невідкладної допомоги дуже часто залежить весь процес подальшого лікування та я його ефективність. Тільки відповідно навчені з використанням сучасних засобів навчання (манекенів і т.д.), професійно підготовлені пожежники-рятувальники можуть надавати якісну допомогу потерпілим та гарантувати ефективність рятувального процесу в цілому. Тому, професійна, якісна сучасна система підготовки рятувальників з надання невідкладної медичної допомоги гарантує піднесення рівня безпеки та охорони життя та здоров‘я населення Тернопільської області.

Головною ціллю реалізації проекту є допомога в навчанні особового складу пожежно-рятувальних підрозділів Тернопільщини прийомам надання невідкладної першої медичної допомоги. Навчання будуть проведені з рятувальниками, які в подальшому зможуть кваліфіковано навчати своїх колег наданню невідкладної медичної допомоги.

Всі дії в рамках проекту також за ціль мають налагодження чіткої співпраці польських та українських рятувальних служб в контексті організації забезпечення ЄВРО-2012, тому що реалізація заходу такого рівня вимагає тісного взаєморозуміння поміж рятівниками наших країн, яке повинно ґрунтуватися на однакових європейських стандартах.