Про початок діяльності Благодійної Сотні, яка опікуватиметься дітьми з сімей загиблих в АТО тернополян, повідомлено 29 січня на вечорі-презентації мистецького календаря «Серце Європи – Тернопіль».

Почесними гостями цього вечора були члени родин Героїв, які поклали свої життя на сході України – Віктора Гурняка, Сергія Долгіх, Миколи Руснака, Дениса Громового, Руслана Степули. Між їхніми сімома дітьми і було розподілено порівну зібрані під час заходу понад 51 тисячу гривень. Свої пожертви у спеціальних скриньках залишили багато відомих тернополян, які придбали благодійний календар, виданий саме для підтримки дітей загиблих Героїв. До цього календаря увійшли світлини тернопільських фотомайстрів та вірші відомих тернопільських поетів.

Звернувшись до присутніх, ініціатор заходу та меценат благодійного  календаря, депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк нагадав про давню козацьку традицію опіки громади над дітьми та вдовами полеглих у боях. А також розповів, що ідея видати такий календар народилася в нього під час проходження військового вишколу в одному з таборів під Києвом. Бо саме там, каже, зрозумів, що всіх, хто воює чи готується до захисту України, найбільше турбують три речі – щоб не стати безпорадними каліками, щоб в разі смерті їхні діти не залишилися без необхідного, і щоб жертви нашого народу не були марними. «Вперше я відвідав родини наших полеглих в АТО земляків у день Святого Миколая, – сказав  Віталій Цимбалюк, – і вже тоді зрозумів,  що треба об”єднувати громаду задля підтримки їхніх дітей та вшанування пам”яті про Героїв. Тим більше, з кожним днем трагічний список стає все більшим, і ми не маємо права залишити поза увагою жодну сім”ю, куди прийшло непоправне горе. Тому сьогоднішній захід – це лише початок».

Серед тих, хто виступив на підтримку акції, був і голова Тернопільського осередку Української спілки психотерапевтів, волонтер Психологічної кризової служби Олег Гуковський. Згадавши про роботу груп взаємопідтримки для сімей загиблих «Родинне коло», у якій бере активну участь, він підкреслив важливість об”єднання навколо такої справи громади, представників усіх її верств. Рідні Героїв з гіркотою констатували, що через бюрократичну тяганину з оформленням документів, матеріальної допомоги від держави сім”ям доводиться чекати довго, тому підтримка меценатів дуже навіть потрібна, як необхідна і увага громади.

Благодійним внеском у проведення вечора стала участь в ньому камерного оркестру Тернопільської обласної філармонії,  а також сприяння її директора, народного артиста України Ярослава Лемішки  та керівника музичного центру «Бастер» Ярослава  Басараби.