Представники благодійної організації «Тернопілля» передали Козівській районній лікарні обладнання на мільйони гривень. У перспективі у цьому райцентрі буде свій гемодіалізний центр.

«За останніми даними, 14% населення України хворіють на гостру ниркову недостатність, – зазначив під час передачі обладнання співзасновник фонду «Тернопілля» Юрій Дар. – Це стосується і Тернопільської області. Враховуючи якість води, особливо в обласному центрі, ми вирішили налагодити співпрацю з німецькими благодійниками. Як результат, перших дев’ять апаратів «штучної нирки» вже у Козові».

Лише обладнанням для гемодіалізного центру Юрій Дар не обмежився. Зокрема додатково привезли УЗД-апарат та ще ряд інших необхідних пристроїв.

«Я багато буваю у європейських країнах, – додає Юрій Дар. – У кожному містечку, чи навіть селищі є прекрасно обладнані медичні центри. У нас навіть в містах обласного значення у більшості все залишається ледь не на рівні радянських часів. Тому у нашій діяльності ми намагаємося обрати саме районні лікарні, щоби люди не відчували себе обділеними».

Як додав Юрій Дар, найбільше перепон у доставці благодійних вантажів зараз виникає через митні служби. Оформлення документів зайняло набагато більше часу, ніж переговори з іноземними партнерами про допомогу.

«У нас спільно з благодійним фондом «Тернопілля» була можливість привезти сюди ще й обладнаний автомобіль швидкої допомоги, – підтверджує слова Юрія Дара головний лікар Козівської районної лікарні Юрій Дзьордзьо. – На жаль, через низку неузгодженостей у нашому законодавстві, цього зробити ми не змогли. Зрозуміло, що коштів, щоб забезпечити лікарню подібним обладнанням, у нас немає».