Упродовж десяти днів у нашій області проводилась комплексна перевірка готовності органів виконавчої влади, підрозділів усіх служб на випадок виникнення надзвичайних ситуацій. Спеціалісти перевірили об’єкти підвищеної небезпеки, які розташовані у місті Тернополі, Тернопільському, Теребовлянському, Чортківському і Борщівському районах.

За словами голови комісії – заступника начальника Управління техногенної безпеки Олега Огородніка, під час перевірки було виявлено чимало недоліків техногенного характеру.

– Наприклад, селище Коропець, де є питання підтоплення 600 чоловік. На сьогоднішній день є державна програма, якою передбачено  49 мільйонів гривень на усунення загрози. Але вона не виконується. Є питання утилізації пестицидів. На території Тернопільської області залишилося на сьогодні більше 20 тонн небезпечних речовин. Є питання зсувів. Є питання сміттєзвалищ, більшість з яких не відповідають санітарним, архітектурним нормам і які знаходяться у дуже незадовільному стані, – зауважив Олег Огороднік.

Комісія оцінила цивільний захист Тернопільської області  як «обмежено відповідає вимогам». А це двійка за трибальною шкалою оцінювання.