Засідання сесії Тернопільської обласної ради 22 вересня розпочалося з пікету адмінбудинку представниками журналістської спільноти. Працівники комунальної газети “Свобода” у такий спосіб протестують проти спроби обласної влади проштовхнути у крісло головного редактора ще одного студентського товариша теперішнього очільника Тернопільщини.

Степан Барна зробить криївкуКандидатура краєзнавця та історика Віктора Уніята з’явилася уже після того, як трудовий колектив увійшов у стадію приватизації. Відтак прийняті перші рішення про вихід органів влади зі співзасновників. Однак на певній стадії можновладці усвідомили, що втрачають вплив над засобом масової інформації. І … вирішили заповнити вакантну протягом кількох років посаду головного редактора своєю людиною. Наскільки це законно, ймовірно, вирішуватиме вже суд. Тим більше, працівники редакції, як показав пікет, готові боротися до кінця.

Формально Барна дистанціюється від лобіювання цього призначення, оскільки, очевидно, розуміє, що прямий адміністративний вплив на свободу слова не прикрасить його резюме як політика. Однак уся його вертикаль працює на реалізацію сценарію. Заради прийняття цього кадрового рішення у Білому домі пішли на домовленості з опозиційною “Свободою”. У випадку позитивного голосування тягнибоківці можуть отримати у своє управління кілька комунальних установ, а установа, яку очолює дружина лідера фракції Олега Сиротюка – нові кошти для “корисних” ремонтів.

Читайте на цю тему:

До скандалу з газетою “Свобода” причетний голова ОДА?

Жити по-новому: вчителя історії з “кружка” Барни хочуть зробити редактором газети