«Тернопільводоканал» шукає винного в екологічній катастрофі, – повідомляє ІНТБ. Незважаючи на десятки публікацій у пресі, на радіо та телебаченні, підприємство, через яке в період з 10 по 14 травня загинула риба в річці Серет, продовжує забруднювати каналізаційні стоки, – каже директор комунального підприємства Володимир Кузьма.
– Другий напрямок нашої роботи – це пошук безпосередньо підприємства чи підприємств-забруднювачів. Перше, що нам вдалось з’ясувати внаслідок моніторингу, це те, що стоки з найбільшою забрудненістю поступають на каналізаціно-насосну станцію №7 на вулиці Галицькій, – розповів Володимир Кузьма.
Забруднення стоків здебільшого відбувається у нічний час.
– У певній мірі, ми розуміємо, що за цією інформацією може слідкувати підприємство-забруднювач. І ми в певній мірі також сподівались, що відслідковуючи цю інформацію, це підприємство припинить скидати стоки, тому що першочерговим завданням було відновити біологію. На жаль, скид не припинився. Це означає, що найімовірніше підприємство не може через свої технологічні процеси припинити цей скид. Тому більша ймовірність того, що ми його знайдемо, – каже пан Кузьма.
Правоохоронці разом із працівниками водоканалу тримають ситуацію під контролем і ведуть цілодобовий моніторинг. Володимир Кузьма зізнається, через катастрофу «Тернопільводоканал» зазнає чималих фінансових збитків, – окрім штрафу, який вони зобов’язані сплатити. Вже сьогодні комунальне підприємство замовило спеціальний біологічний препарат, який пришвидшить процес очищення каналізаційних стоків. Ціна його – 37 тисяч гривень. Директор водоканалу переконаний, коли стане відомо назву підприємства-винуватця, його керівництво відшкодує усі витрати «Тернопільводоканалу».
– Звичайно, ще будуть штрафи за перевищення концентрації шкідливих речовин стоків, які пішли в річку. Ще будуть штрафи за рибу, яка загинула, і так далі. Тобто тут немалі суми. І насправді підприємство, яке продовжує здійснювати скиди, ризикує понести величезні витрати, – зазначив директор водоканалу.
Читайте на цю тему:
- Кузьма визнав, що його фірма винна в отруєнні Серету
- Збитки від отруєння Серету оцінили “аж” у 350 тисяч гривень!