Колишнє підприємство з виробництва хлопавок, яке тепер рясно забудували, поступово перетворюють на елітний житловий район для місцевих багачів. Якщо років із сім тому цю територію називали «човновою станцією», то тепер це – повноцінний обгороджений квартал з контрольно-пропускним пунктом та охороною.
Перша спроба узаконити розкішні маєтки відбулася ще у березні цього року, коли багатії подали у виконком Тернопільської міської ради прохання про визнання права власності на збудовані човнові станції. Їм відмовили.
Висота деяких котеджів сягає п’яти поверхів. Уважно читаючи проекти рішень на офіційному сайті Тернопільської міської ради, мимоволі починаєш впізнавати імена щасливих власників дорого житла – дітей та родичів відомих будівельників, «діамантового» мережевика і його дружини, кількох невідомих загалу прізвищ і, можливо, кримінального авторитета з суворих «90-их», якого згадував у своїх депутатських запитах генерал спецслужб у відставці Григорій Омельченко, пише газета “Свобода“.
Уже зараз на сайті міськради є дев’ять проектів про відведення земельних ділянок під оренду на п’ять років для обслуговування приміщень човнової станції. Поки що конкретної адресації немає. Тільки загальна – вулиця Урожайна, 15. Розподіляють котеджі за корпусним принципом. Далі окремо йдуть елінги.
Для прикладу, громадянин Демкура Тарас Володимирович просить надати дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду терміном на п’ять років площею до 0,0832га для обслуговування приміщення лодочної станції елінг №1 корпусу 2 за адресою вул. Урожайна,15.
Так це той самий Тарас Демкура – власник торгового центру «Атріум», «діамантовий» продавець якоїсь американської продукції за принципом мережевого маркетингу, який під час презентації свого способу збування продукції у наших північних сусідів назвав Москву – «століцей нашей родіни». Та більше пан Тарас любить позиціонувати себе, як великий шанувальник мистецтва та творчості Іоана Пінзеля.
Далі у списку бажаючих отримати зазначається ще одна людина з прізвищем Демкура – Марія Миколаївна. Вона вже хоче для свого елінга 0,0569 га надставної землі.
Вартий уваги і Кікінеджі Маріус Васильович. Багатьом тернополянам відомий ще один чоловік з таким прізвищем – керівник будівельної компанії ТОВ «Добробуд» Василь Кікінеджі.
З керівництвом та власниками «Добробуду» пов’язують і ще кількох любителів човнів, чиї імена є проектах рішень міської ради: Ігнатьєв Петро Павлович та Русіна Алла Василівна.
Крім того, будівельний бізнес також представляє син відомого колись борця греко-римського стилю Анатолія Міхєєва, Олександр.
Ще по кілька сотих під свої елінги хочуть отримати Борис Алла Василівна і Джуравський Степан Степанович.
Досить цікаве представництво у цьому переліку Баб’яра Павла Петровича. У 2007 році відомий український політик, тодішній депутат парламенту, відставний генерал спецслужб Григорій Омельченко називав у своєму зверненні людину з таким іменем «кримінальним авторитетом» причетним до досить серйозних корупційних схем.
Перша спроба узаконити розкішні маєтки відбулася ще у березні цього року. Багатії подали у виконком Тернопільської міської ради прохання про визнання права власності на збудовані човнові станції. Їм відмовили. «За отриманими дозвільними документами там мали б реконструювати човнову станцію, однак збудували житлові будинки, – пояснив тоді після засідання виконкому заступник міського голови Леонід Бицюра. – Тому позитивного для забудовників рішення не прийняли, оскільки у міської ради є ряд зауважень щодо цього будівництва».
Із того часу нічого особливо не змінилося. Лише майстри-облицювальники, будівничі дорогих внутрішніх камінів та дизайнери трудилися все літо у вже збудованих «коробках». Самих човнів помітити не вдалося.
Хоча одна резонансна справа, пов’язана з містечком човнових станцій, таки відбулася: звідти виїжджав браконьєрський човен, якого тривалий час безуспішно намагалися затримати рибінспектори. Злісним порушником виявився колишній працівник спецпідрозділу міліції «Беркут». Він організував браконьєрський промисел на Тернопільському ставі. Минулої осені після вдалого рейду співробітники відділу Тернопільрибохорони задокументували факт спричинення збитків на понад 18 тисяч гривень. Як розповів очільник обласної рибоохорони Андрій Об’єщик, зловити на «гарячому» колишнього правоохоронця довгий час не вдавалося. Він ховався за високими мурами елітного житла. Панові Андрію довелося зануритися у холодну воду й тихенько підкрастися до човна браконьєра. Той швидко повикидав у воду величезні мішки з рибою.
Голова постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі Михайло Гладкий у коментарі «Свободі» сказав, що на засіданні його комісії ці проекти рішень не розглядали, й жодних висновків із цього приводу ще не робили. Він особисто про це нічого не чув.
Лесь ВАТАМАНЮК, газета Свобода